• Anasayfa
  • Mobil
  • Japonya'nın İlk Android One Telefonu Tanıtıldı!

Japonya'nın İlk Android One Telefonu Tanıtıldı!

1
1
1
0
0
Japon teknoloji devi Sharp ülkesinin ilk Android One telefonunu tanıttı. Yeni cihazın özelliklerine birlikte göz atalım...
Android’in akıllı telefon üreticileri tarafından modifiye edilmemiş katıksız sürümünün ön yüklü olarak geldiği cihazları bulmak her zaman kolay değil. Öyle ki bazı ülkeler henüz bu işe hiç kalkışmamış bile… Bunlardan biri de teknoloji devi Japonya. Ülkedeki ilk Android One telefon Sharp tarafından henüz tanıtıldı. Pure Android deneyimi sunan cihaz diğer özellikleriyle de dikkat çekiyor.

 Yeni Cihazın Özellikleri Neler?

Sharp Aquos 507SH adlı cihaz Android 6.0 Marsmallow sürümü ön yüklü olarak geliyor. Google’ın sunduğu Android üzerinde Sharp herhangi bir müdahalede bulunmamış. Yazılımda kılını kıpardatmayan marka donanım tarafında ise cihazını olabildiğince güçlendirmiş. IP58 derecesinde suya karşı dayanıklılık sağlayan telefon 1 metre suyun altında 30 dakikadan fazla kalabiliyor.

 Uluslararası Pazara Çıkacak Mı?

Snapdragon 617 işlemci ile gelen cihazda 2 GB bellek yer alıyor. Sharp Aquos 507SH’nin 16 GB dahili hafızası ise microSD kart sayesinde artırılabiliyor. 13 megapiksel arka kameraya sahip telefon Full HD görüntü yakalayabiliyor. 5 MP selfie kamerasıyla gelen cihazın fiyatı ve uluslararası pazarda satışa çıkıp çıkmayacağı ise belirsiz.
1
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
1
0
0