• Anasayfa
  • Mobil
  • Kadınlar Kendi Hazırladıkları Video ile Doodle Oldu!

Kadınlar Kendi Hazırladıkları Video ile Doodle Oldu!

0
0
0
0
0
Kadınlar Kendi Hazırladıkları Video ile Doodle Oldu!
8 Mart Dünya Kadınlar gününe internet devleri de kayıtsız kalmadı. Google, her özel günde yaptığı gibi 8 Mart'a özel bir Doodle hazırladı. Bu Doodle'ın en önemli özelliği ise yapımında tamamen kadınların görev alması.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü internet ortamında da kutlanıyor. Birçok önemli güne yönelik özel logo hazırlayan arama devi Google, bu yıl 8 Mart için video içerikli bir Doodle yayınladı. Dünya çapında 13 ülke dolaşan ve 337 kadın ile görüşen Google, kadınlardan ve kız çocuklarından “bir gün ben ……… ”  cümlesini tamamlamasını istedi. Kadınlar kendi isteklerine, hayallerine göre bu cümleyi tamamladı ve düşüncelerini iletti.

 Yapım Ekibi Kadınlardan Oluşuyor!

Google’ın videolu Doodle’ının en ilginç yanlarından birisi de yapımında tamamen kadınların çalışmış olması. Videonun kamera arkasında ve set ortamında, ziyaret edilen ülkelerdeki profesyonel ekiplerden yararlanılmış ve bu ekiplerin kadınlardan oluşmasına özen gösterilmiş. Kadınlara özel Doodle’ın tamamen kadınlar tarafından oluşturulması da gerçekten hoş bir hareket.

 Facebook Mesaj Yayınladı

Google’ın yanı sıra dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook da Dünya Kadınlar Günü’nü unutmadı. Ziyaretçileri özel bir kutlama ile karşılayan site, “Bütün dünyada kadınlar için eşitlik dileğiyle, kadınlar gününü kutluyoruz” mesajına yer verdi. Facebook’un kutlama mesajı, sosyal ağda birçok kullanıcı tarafından da paylaşılıyor. Biz de Webtekno ailesi olarak, tüm kadınların Dünya Kadınlar Gününü kutluyoruz…
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0