• Anasayfa
  • Mobil
  • Hint Firması Karbonn, Titanium Dazzle Adlı Yeni Cihazını Tanıtttı

Hint Firması Karbonn, Titanium Dazzle Adlı Yeni Cihazını Tanıtttı

0
0
0
0
0
Hindistan merkezli akıllı telefon firması Karbonn android sistemli yeni telefonu Titanium Dazzle'ı tanıttı.
Adı sanı pek duyulmayan firmalar arasında yer Karbonn, giriş ve orta seviye arasında yer edinecek yeni cihazı Titanium Dazzle modelini tanıtıldı. Hint firması Karbonn, dünya genelinde çok bilinmese de Hindistan sınırları içerisinde yaptığı uygun fiyatlı cihaz satışlarından memnun olan firma, bu sefer de Titanium Dazzle ile karşımıza çıkıyor. Siyah, beyaz ve altın renk seçeneği olan telefonun fiyatı 88 dolar.

1,2 GHz hızındaki dört çekirdekli işlemciye sahip olan cihazda 854x480 piksel 5 inç dokunmatik IPS ekranı, 1GB RAM'i ve 8 GB'lık hafızası ile giriş seviyesinin biraz daha üsterine konumlardırılabilecek bir cihaz sunuyor. Telefonda aynı zamanda 32GB'a kadar microSD kart desteği de bulunuyor.

Led flaşlı arka kamerası 5MP olarak belirlenmiş cihazda ön kamerası ise 2MP olarak tercih edilmiş. Bunların yanı sıra 3G, Bluetooth 4.0 ve GPS özellikleri de bulunan telefon aynı zamanda çift hatlı olarak satışa çıkacak. (Malum Hindistan gibi ülkelerde nedense bu çift hat olayı baya bir meşhur)Android KitKat 4.4
barındıran telefonun en dikkat çeken iki özelliği ise Swipe ve Smart Eye adı verilen özellikleri olarak göze çarpıyor.

Swipe ile dinlediğiniz şarkıdan başka bir şarkıya geçiş yapmak için telefonun ekranında basit bir el kaydırması yapmanız yeterli olacakken, Smart Eye özelliği ile de video izlerken göz hareketleriniz takip ediliyor olacak ve ekrandan farklı bir yöne baktığınızda video otomatik olarak durdurulacak. (Aslında birçok cihazda gördüğümüz özellikler olsa da giriş seviyesi telefonlarda böyle ekstra özelliklere pek alışkın değiliz. Bu nedenle güzel olmuş)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0