Kaya Gibi Sağlam, Termal Kameralı İlk Android Telefon CAT S60 Duyuruldu!

8
4
1
1
0
Dünyanın ilk termal kameralı Android akıllı telefonu Bullitt Group ve CAT ortaklığı ile ortaya çıktı. Zorlu kullanım şarlarında maksimum dayanıklılığa odaklanan cihazlar üreten CAT'in yeni telefonu S60, hem özellikleri hem görünümü ile doğaya meydan okuyor.
Ağır iş makinaları ve endüstriyel araçlar üreten CAT (uzun söylenişiyle Caterpillar) şirketini bilmeyeniniz yoktur. Belki bir inşaatın önünden gerçerken, belki mahallenizdeki esnafla birlikte asfalt çalışmasını izlerken mutlaka CAT marka bir iş aracı görmüşsünüzdür. Hiçbiri denk gelmediyse, sarı botlardan hatırlarsınız CAT'i... İşte aynı CAT, "madem ağır işlere girdik, bari taş gibi sağlam telefonlar üretelim de bu ortamlara dayansın" düşüncesiyle akıllı telofon üretimi de gerçekleştiriyor. Tabii ki ürettiği telefonlar da bu ağır koşullara dayanıklı olacak şekilde geliştiriliyor ve neredeyse zırhlı bir halde karşımıza çıkıyor.

CAT'e ait yeni modellerden birisi de, Mobil Dünya Kongresi öncesi ortaya çıktı. CAT S60 olarak adlandırılan cihazı benzerlerinden ayıran en önemli özelliği ise termal bir kamera barındırıyor olması. Cihaza yerleşik olarak gelen termal kamera yüzey sıcaklığından 100 feet yüksekliğe kadar olan ısı değişimlerini algılayabiliyor. CAT S60 üzerinde bulunan termal kamera FLIR şirketi tarafından geliştirilmiş. Termal kameranın yanı sıra cihaz üzerinde standart bir kamera da yer alıyor. 

 

 İster suya at, ister duvara çarp bana mısın demiyor!
 

Üzerinde yerleşik olarak sunulan termal kamera bulunan ilk Android akıllı telefon olma özelliğine sahip CAT S60'ın dikkat çekici bir diğer yönü de suya dayanıklılığı. CAT tarafından "dünyanın suya en dayanıklı akıllı telefonu" olarak adlandırılan S60'ı sinirlendiğinizde en fazla 5 metre derinliğindeki denize fırlatabilir, yaptığınızdan pişman olursanız en fazla bir saat içinde dalıp çıkarabilirsiniz. Telefonunuz hala çalışıyor olacaktır.

 CAT S60'da hangi işlemci kullanılıyor?
 

CAT S60'ın teknik detaylarına hızlıca göz atacak olursak, cihazın gücünü 8 çekirdekli Snapdragon 617'den aldığını ve 3 GB bellek barındırdığını söyleyerek başlayabiliriz. Gorilla Glass 4 ile korunan 4.7 inç'lik bir ekran ile gelen cihazda, su altında kullanılabilen 13 megapiksel arka kamera, 5 megapiksel ön kamera, çift LED flash bulunuyor. 720p ekran çözünürlüğü 540 nit parlaklık sunuyor. 3800 mAh pil ile gelen cihazın yazılım tarafında Android Marsmallow'a yer verilmiş durumda. Önümüzdeki hafta başlayacak MWC 2016'da lansmanı gerçekleştirecek ürün yıl sonuna doğru 599 dolardan satışa sunulacak.
8
4
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
8
4
1
1
0