• Anasayfa
  • Mobil
  • Kaybolan Cep Telefonlarınızı Nasıl Bulabilirsiniz?

Kaybolan Cep Telefonlarınızı Nasıl Bulabilirsiniz?

1
0
0
0
0
Telefon kaybetmek herkesin başına gelebilecek bir durum. Fakat bazı yöntemleri kullanarak kaybolan telefonunuzun yerini tespit edebilirsiniz.
Akıllı telefon kaybetmek, galiba kimsenin yaşamak istemeyeceği bir durum. Fakat yine de herkesin başına gelebilecek bir olay. Hele bir de telefonunuz sessizdeyse ve titreşimi kapalıysa, insana ecel terleri döktürebilir. Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda telefonunuzun yerini bulabileceğiniz bazı online araçlar bulunuyor. Şimdi bu araçlara, kullandığınız işletim sistemlerine göre sırasıyla bir göz atalım:
 

 Android

Google’ın geçtiğimiz ay sunduğu bu özellik sayesinde kaybettiğiniz telefonunuzu bulabileceksiniz. Konuyla ilgili detaylı açıklamaya şuradaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.


 

 iOS

iOS kullanıcıları da tıpkı Android kullanıcılarının Google’dan takip edebildiği gibi iCloud.com’a girerek cihazının takibi yapabilir. Buradaki Find My Phone özelliği sayesinde hesabınıza bağlı tüm cihazları kontrol edebilirsiniz. Fakat şunu unutmayın: Bu yöntem yalnızca Apple cihazınızla iCloud’a giriş yaptığınız taktirde çalışıyor.


 

 Windows Phone

Windows’lu cihazlar için de aynı işlemleri uygulayabiliyorsunuz. Yine böyle bir durumla karşılaştığınızda cihazdan giriş yapmış olmanız gerekiyor. 

Saydığımız tüm bu yöntemlerin işe yaraması için cihazınızın açık olup internete bağlı olması gerekiyor.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0