• Anasayfa
  • Mobil
  • Kendine Özel Bir Telefon Numarası Olan İlk Ülke İsveç Oldu!

Kendine Özel Bir Telefon Numarası Olan İlk Ülke İsveç Oldu!

1
0
0
0
0
Dünyada kendine ait telefon numarasına sahip ilk ülke İsveç oldu. Ülkenin telefon numarasını aradığınızda rastgele bir İsveçli ile konuşabiliyorsunuz.
Uluslararası ülke kodlarından söz etmiyorum. Tıpkı sizin şahsınıza ait telefon numaranız gibi artık artık İsveç’in de bir numarası var. Yani, ülkeye özel tek bir telefon numarası… Bu aynı zamanda bir ilk anlamına da geliyor, çünkü İsveç dışında hiçbir ülke bugüne kadar böyle bir uygulamaya imza atmamış. 

 Karşınıza Rastgele İsveçli Çıkıyor!

Telefon numarasını paylaşmak için bir de web sitesi oluşturan İsveç, theswedishnumber.com adresinden ülke numarasını yayınlıyor. +46771793336 nolu telefondan siz de İsveç’e ulaşabilirsiniz ve ülke hakkında bilgi alabilirsiniz. İlginç olan ise karşınıza bir görevlinin değil, rastgele bir İsveçli’nin çıkacak olması. Bu kampanya için gönüllü olan hattın diğer ucundaki İsveçlilere ülkeleri hakkında sorular sorup ilk elden bilgi edinmek oldukça hoş bir fikir.

 İsveç'İn Twitter Hesabını da Vatandaşlar Yönetiyor

Ülkenin Turizm Bakanlığı tarafından yaratılan kampanya şimdiden büyük ilgi görmüş durumda. İsveç numarası, henüz uluslararası tanıtımı yapılmadan Türkiye’den de 3 çağrı almış. İsveç, 2012 önce başlattığı ve halen devam eden benzer bir uygulamada, ülkenin resmi Twitter hesabının her hafta bir İsveçli tarafından kullanılmasını sağlıyor. 
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0