Fiziksel Klavyeye Dönüşen Ekran Jelatini

0
0
0
0
0
Fiziksel Klavyeye Dönüşen Ekran Jelatini
Birçok kullanıcı aldığı telefon, tablet gibi dokunmatik olan elektronik cihazlara, ekranın çizilmemesi için ekran koruyucu film taktırmakta. Ancak Tactus'un geliştirdiği yeni ekran filmi, diğerlerinden farklı olarak fiziksel bir klavyeye dönüşebiliyor.
Birçok kullanıcı aldığı telefon, tablet gibi dokunmatik olan elektronik cihazlara, ekranın çizilmemesi için ekran koruyucu film taktırmakta. Ancak Tactus'un geliştirdiği yeni film, diğerlerinden farklı olarak fiziksel bir klavyeye dönüşebiliyor.
 
Consumer Electronic Show 2013'te (CES) ürününü tanıtan Tactus, daha sonra 13,5 milyon Dolar'lık bir bağış alarak geliştirilme aşamasını hızlandırmıştı. 2008 yılından beri geliştirilen jelatin filmin, raflardaki yerini alması için son birkaç işlemin kaldığı belirtildi.  
 
Tayvan merkezli elektronik şirketi Wistron ortaklığı ile geliştirilen ekran filminin çalışma prensibi ise kağıt üzerinde oldukça basit. Aralarında bazı noktalarda delikler bulunan ve iki katman şeklinde hazırlanan jelatin, aktif edildiğinde içi hava ile doluyor. Böylece istenen noktalar hava ile dolarak, dışarıya doğru eğim kazanıyor.
{galeri}
Üretimi anlatıldığı kadar kolay olmayan jelatinin doğuşu ise firmanın kurucularından olan Craig Ciesla'nın BlackBerry'den sonra iPhone'da yaşadığı yazma zorluğuna dayanmakta.  
 
Bu yılın sonlarına doğru 80 ile 100 Dolar arasında bir fiyat ile satışa çıkması planlanan ürünün ileride, cihazların üzerinde dahili olarak geleceği belirtiliyor. 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0