KONAMI Artık Mobil Platforma Yöneliyor

0
0
0
0
0
KONAMI, son zamanlarda gerek PES 16 gerekse iptal edilen Silent Hill filmi ile oldukça eleştiriliyordu. Ancak şirket CEO'sunun, şirketin geleceği hakkında yaptığı açıklamalar, uzun bir süre tartışılacağa benziyor.
Bir süre önce gelecek oyun planlarının içinde PES 16 bulunmadığı haberleri ile gündeme gelen KONAMI, bu haberden ötürü oldukça eleştirilmişti (ne demek yeni PES yok??!! ).

Gerçi olay tam olarak kesinlik kazanmış da değil. Ancak şirket CEO'su Hideki Hayakawa, hayranların canını sıkacak açıklamalar yapmaya devam ediyor. Daha önceden başrolünde Norman Reed'in oynayacağı, yönetmenliğini de Guillermo del Toro'nun yapacağı 'Silent Hill' filmi de iptal edilmişti. Fakat KONAMI'den  gelen olumsuz haberler sadece bunlar değil.

Geçtiğimiz günlerde verdiği bir röpotajı NeoGAF tarafından çevirilen CEO Hayakawa, KONAMI'nin artık AAA oyunlardan çok mobil oyun platformuna yöneleceğini açıkladı.Hayakawa'nın açıklamaları şu şekilde; ''Power Pro ve Wining Eleven gibi oynadıkça öde oyun sistemlerinin verimliliğine göre, artık oyun platformumuz eşya (item) satmak yerine özellik satma modeline geçmeli. Bu iki oyun ile insanların nasıl ekstra içerik satın alabileceğini gördük. Özellikle Power Pro'nun bu konuda sağladığı başarı, bizi mobil platforma geçiş için çok iyi motive etti.

Oyun dünyası gün geçtikçe yeni platformlara taşınıyor. Bu platformların sayısı artıyor. Ancak bu platformlar içinde bize her zaman yakın olan mobildi. Bize göre oyunun geleceğin mobil platformda yatıyor''.

Wining Eleven ve Metal Gear Solid 5'in devam edeceğini sözlerine ekleyen Hayakawa, ses getiren dev oyun serilerini de mobil platforma taşımayı düşündüklerini dile getirmiş.

Açıklamalarına devam eden Hayakawa, ''mutliplatform oyunlar ile, artık oyun pazarına birden fazla platformla girmenin bir anlamı yok. Mobil platform, bu konuda oyun dünyasını elinde tutacak bir role bürünecektir'' ifadelerini kullandı. 

Yani anlayacağınız koskoca, yılların KONAMI'si, önce PES'in ipini çekecek, sonra da AAA oyunların. Adamların tüm gelecek planları mobil üzerine olmuş durumda. Sizin bu konuda düşünceleriniz neler?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0