Konsept iPhone Tasarımlarında Yıllardır Gördüğümüz Çerçevesiz Ekran Nihayet Gerçek Oluyor!

0
0
0
0
0
iPhone konseptlerinde yıllardır görülen ama bir türlü gerçekleşmeyen çerçevesiz ekranın patenti Apple tarafından alındı. 
Her yeni iPhone modeli öncesi ortaya çıkan iPhone modellemelerinin en dikkat çekici yanı, çoğunda çerçevesiz ekranın yer almasıdır. Buna rağmen, bu iddia bugüne kadar bir türlü gerçekleşmedi. Son haberler Apple’ın bu fikre ikna olduğunu gösteriyor çünkü söz konusu yenilik ile ilgili bir patent şirket tarafından alınmış durumda.

 Yeni Patent Neleri Kapsıyor

Patently Apple sitesi tarafından yayınlanan habere göre, Apple’ın aldığı yeni bir patent, yıllardır söz edilen çerçevesiz ekrana bir adım daha bizleri yaklaştırıyor. “Elektronik cihazlara erişimi kontrol etmek için insan makine arayüzü” olarak adlandırılan patent başvurusunda, ekran üzerinde görülen simgelerin, yazıların, görsellerin ve diğer içeriklerin dokunmatik olarak yönetilebildiği yeni bir teknolojiden söz ediliyor.

 Ana Ekran Tuşu ve Çerçeve Olmayan Yeni iPhone!

Bu yeni patent, Apple’ın daha önce ortaya çıkan “ana ekran tuşunun ekranın arkasına gizlenmesi” ile ilgili patentiyle bir arada düşünüldüğünde gelecek iPhone’larda ön yüzde tuş ve çerçeve bulundurmayan yüzde yüz cam bir tasarımı görmemiz muhtemel. En azından Apple’ın artık iPhone’un önünde devrimsel yenilikler için uğraştığından emin olabiliriz. Tabii ki bu teknolojileri ne zaman göreceğimizi söylemek güç. Daha önceki sızıntılar ile birlikte değerlendirirsek, iPhone 8’in devrimsel yeniliklere gebe olduğunu söyleyebiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0