Kopyalayan Xiaomi ''Kopyalanmaktan'' Rahatsız

0
0
0
0
0
Xiaomi, kendi telefonlarının kopyalanmasından rahatsız olduğunu açıkladı. Apple modellerini neredeyse birebir kopyalan firma, sıra kendilerine geldiği zaman durumdan rahatsız olduğunu ve kullanıcılarını bu konuda uyaracaklarını belirtti.  
Xiaomi, kendi telefonlarının kopyalanmasından rahatsız olduğunu açıkladı. Apple modellerini neredeyse birebir kopyalan firma, sıra kendilerine geldiği zaman durumdan rahatsız olduğunu ve kullanıcılarını bu konuda uyaracaklarını belirtti.  

Amerika başta olmak üzere birçok ülke telif haklarını yok saydığından dolayı Çin’e cephe almış durumda. Fakat herkesin bildiği gibi Çin’de sahtecilik son zamanlarda çok büyük artış gösterdi.

Bu kötü gidişi duymazdan gelen ülkede ise sadece telefonlar değil, mağazalar da kopyalanır durumda. Xiaomi’yi kopyalayan firmalar, Xiaomi’nin logo ve isminin bulunduğu sahte mağazalar açarak ürünlerini satabiliyor. İlk önce Çin pazarında söz sahibi olan ve daha sonrasında ise dünyaya açılan Xiaomi’nin böyle bir durumla karşılaşması, birçok kişi tarafından şaşkınlıkla karşılandı.



Şirketin CEO’su Lei Jun, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla Xiaomi’nin yalnızca internet üzerinden satış yaptığını ve mağazalarda satılan cihazların sahte olduğunu dile getirerek kullanıcılarını uyarıyor. Sahteciliğin oldukça yaygın olduğu ülkede bu uyarının ne kadar dikkate alınacağı ise merak konusu.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0