• Anasayfa
  • Mobil
  • Korsanlar, 4 Milyon Android Uygulamasını İllegal Dağıtmalarıyla İlgili Suçlamaları Kabul Etti

Korsanlar, 4 Milyon Android Uygulamasını İllegal Dağıtmalarıyla İlgili Suçlamaları Kabul Etti

0
0
0
0
0
FBI’ın 2012 yılında gerçekleştirdiği operasyon sonrası kapatılan yasadışı üç Android uygulama mağazasını hazırlayan korsanlar, aradan geçen 4 yılın ardından suçlamaları kabul ettiler.
Android platformuyla ilgili ilk ciddi yaptırım, FBI’ın 2012 yılında yaptığı operasyon olarak kabul edilir. Hatta sanal ortamda gerçekleştirilen ilk tutuklama da bu olayla ilişkilendirilir. Aradan yıllar geçti ve bu üç uygulama mağazasını geliştiren korsan yazılımcılar, suçlarını kabul ettiler. Bu kişilerden bir tanesi, 22 yaşındaki Aaron Blake Buckley

Buckley, Applanet ismindeki uygulama mağazasındaki görevini kötüye kullanıp telif haklarını ihlal ettiğini kabul etti. Yine SnappzMarket isimli uygulama mağazasının yöneticisi olan 29 yaşındaki Gary Edwin Sharp da geçtiğimiz Ocak ayında kendisiyle ilgili yapılan suçlamaları kabul etmişti. ABD Adalet Bakanlığı (DoJ) bu iki ismi 2010 ila 2012 yılları arasında 4 milyon Android uygulamasını illegal bir şekilde kopyalayıp sahiplerinin bilgisi dışında dağıtmakla suçluyor. Yapılan açıklamalar, bu uygulamaların toplam değerinin 17 milyon dolar olduğunu gösteriyor. 

Sharp ve Buckley, 1 Ağustos 2016 tarihinden itibaren suçlarının cezasını çekmeye başlayacaklar fakat henüz cezanın detayları açıklanmadı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0