• Anasayfa
  • Mobil
  • Dudak Uçuklatan Fiyatıyla Koruma Kalkanlı Akıllı Telefon: Solarin

Dudak Uçuklatan Fiyatıyla Koruma Kalkanlı Akıllı Telefon: Solarin

1
0
0
0
0
Dudak Uçuklatan Fiyatıyla Koruma Kalkanlı Akıllı Telefon: Solarin
Yüksek güvenlikli akıllı telefonlara bir yenisi daha eklendi. Sirin Labs tarafından geliştirilen Solarin adlı cihaz standart donanımına rağmen koruma kalkanı sayesinde inanılmaz bir fiyata ulaşıyor.
Yüksek güvenlikli telefonlara bir yenisi daha eklendi. Sirin Labs tarafından geliştirilen Solarin adlı “askeri sınıf güvenlikli”  telefon hem özellikleri hem de fiyatıyla oldukça konuşulacak bir cihaz. Çünkü, cihazın donanımı oldukça standart ve günümüzde ortalama 2000 TL’ye satılan cihazların bileşenlerine sahip. İşi maliyet hesabına vurduğumuzda Solarin’in temel bileşenleri için 500 TL gibi bir rakam söylenebilir. Buna karşın, cihazın fiyatı tam 14 bin dolar, yani yaklaşık 42 bin TL.

 Solarin'in Özellikleri Neler?

Peki nasıl oluyor da Solarin bu kadar yüksek fiyatlı oluyor? Fiyatı bu denli yükselten tabii ki cihazın titanium kasası, Snapdragon 810 işlemcisi, 4 GB Ram’i, 128 GB depolaması ya da 23.8 MP lazer oto-fokuslu kamerası değil. 
 

 Koruma Kalkanı Nasıl Kullanılıyor?

Solarin’in asıl özelliği donanımsal güvenlik bileşenleri sunan koruma kalkanında. Koruma kalkanı açıldığında telefonun üstün güvenlik özellikleri devreye giriyor ve donanım bazılı uçtan uca şifrelenmiş aramalar, şifrelenmiş e-posta gönderimi, şifrelenmiş mesaj servisi, siber saldırılara ve zararlı yazılımlara karşı koruma, çalınmaya ve kaybolmaya karşı tam disk koruması aktif oluyor. Aslında cihazın fiyatını bu denli yükselten de bu koruma kalkanı bileşeni. Haziran ayından Birleşik Krallık’ta satışa çıkacak cihazın ilginç bir sitesi olduğunu da hatırlatalım. Sirin Labs Solaris sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0