• Anasayfa
  • Mobil
  • Kullanıcılar iPhone 7'de Yeni Tasarım İstiyor!

Kullanıcılar İsyanda: "Yeni Tasarım Yoksa, iPhone 7'ye Gerek Yok!"

0
0
0
0
0
iPhone 7'ye ait olduğu söylenen sızıntılar kullanıcıları pek memnun etmemiş görünüyor. Yapılan araştırmalarda büyük bir çoğunluğun "yeni tasarım" istediği ortaya çıktı.
Apple’ın gelecek telefonu iPhone 7 hakkındaki haberler durmak bilmiyor. Yeni cihaz hakkında hemen hemen her gün yeni bir sızıntı ortaya çıkıyor. Bugüne kadar elde edilen veriler, tasarımda büyük değişikliklerin olmayacağı iPhone 6 / 6s benzeri bir cihazın bizleri beklediğini gösteriyor. Bugün ortaya çıkan, buradaki haberimizde yer verdiğimiz anten çizgilerinden arındırılmış tasarım da bunun göstergesi gibi.

 Yeni Tasarım İsteyenlerin Oranı Ne?

Kullanıcılar ise şu ana kadar gelen sızıntılardan pek memnun değil. 9to5mac’in gerçekleştirdiği 40 bin kişinin katılımı ile sonuçlanan bir anket, büyük çoğunluğunun yeni tasarım istediğini gösteriyor. “Yeni tasarım istiyorum, yoksa kimse bana iPhone 7 falan aldırtamaz” diyen kullanıcıların oranı yüzde 40’lara ulaşmış durumda. “Pil ömrünü artırmazsa Tim Cook kendi kullansın, hayatta almam!” diyenlerin oranı da yüzde 13.7 olarak belirlenmiş. Yani aynı tasarım ve aynı pil ile gelmesi halinde, mevcut iPhone kullanıcılarının yarısı iPhone 7’ye geçmeyecek. 

 Anten Çizgisinden Arındırılmış Tasarım Gerçek Mi?

Araştırma sonuçlarının gösterdiği bir başka sonuç ise kamera özelliklerine yönelik. Bazı kullanıcılar “Kamerayı geliştirsinler de tasarım dert değil, kamera iyi olursa alırım ben arkadaş” demekten çekinmemiş. Böyle düşünenlerin oranı da yüzde 20’lere ulaşıyor. Apple ne dese he diyecek bir kitle var ki onlar “Tasarım falan bunlar hikaye, adı iPhone 7 olsun alırım!” diyenler. Oranları ise yüzde 12 dolaylarında… Açıkçası, ben çok benzer bir tasarım geleceğini ama yine de iPhone 7’nin çok satılacağını düşünüyorum. Kesin konuşmak için henüz erken ancak yukarıda gördüğümüz anten çizgileri kenarlara itilmiş iPhone 7 tasarımı gelecek modeli yansıtıyor olabilir.

 iPhone 7 Sızıntıları Hakkında Siz Ne Düşünüyorsunuz? 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0