• Anasayfa
  • Mobil
  • Facebook'ta Messenger Uygulamasını Kullanmadan Nasıl Mesajlaşılır?

Kullanımı Zorunlu Hale Gelen Facebook Messenger İlletinden Kurtulmanın Yolu!

0
0
0
0
0
Facebook'un dayatma ile zorla yüklettirdiği Facebook Messenger'dan kurtulmanın yolunu bulduk.
Bildiğiniz üzere Facebook son dönemlerde artık kendi mesajlaşma servisini Facebook Messenger uygulaması üzerinden zorunlu kıldı. Yani mobil cihazlarda Facebook Messenger olmadan artık mesajlaşmanız mümkün değil. Fakat biri kesin diğeri bazı kişilerde işe yarayan sistem sayesinde bu illetten kurtulabilirsiniz.

Yani ilk yöntemimiz ile Facebook Messenger'a gerek kalmadan mesajlaşmak biraz zor, ama eğer ikinci yöntemimiz size uyuyorsa artık Messenger olmadan mesajlaşabileceksiniz.


 

 Yöntem 1) Masaüstü Görünümü


Bildiğiniz gibi Chrome'un mobil tarayıcısında "Masaüstü Sitesini İste" diye bir seçenek bulunuyor. (Birçok tarayıcıda da benzeri var) İşte bu özelliği Facebook üzerinde kullanarak Messenger illetinden kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken ise oldukça basit.İlk olarak mobil cihazınızdan m.facebook.com adresine girip kendi hesabınıza giriş yapın. Ardından tarayıcınızın ayarından masaüstü versiyonuna geçin. Geçtikten sonra ekranda bir değişiklik yoksa linkin başındaki m harfini www ile değiştirip (m.facebook.com yerine www.facebook.com) Facebook'un masaüstü haline geçerek buradan Messenger'a gerek kalmadan mesajlaşabilirsiniz.
 

 Yöntem 2) m.facebook'a Geri Dönüş


Bu bahsettiğim ilk yöntem herkeste yarayacaktır. Fakat küçük ekranda masaüstü sürümünü kullanmak da bir hayli zor. Bu sebeple bu yöntem sizi kesmediyse yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra (tarayıcı ayarlarındada masaüstü versiyonunu iste işareti kalsın) tekrar m.facebook.com adresine dönerek mesajlar kısmına geçin. Eğer Messenger cihazınızda yüklü ise otomatik olarak onu açacaktır. Onu sürükleyip kapatarak aşağıdaki gibi eski tarayıcıdaki mesajlaşmaya ulaşabilirsiniz. Artık Messenger uygulamasını kaldırıp buradan mesajlaşabileceksinizFakat bu noktada şöyle bir gariplik var. Bu sistem benim cihazımda gördüğünüz gibi işe yaradı. Fakat Kudret'in telefonunda maalesef olmadı. Yani bu ikinci yöntem herkes için geçerli olmayabilir. (Sonra bende niye olmadı diye düşünmeyin, onu biz de bilmiyoruz)

Umarım sizde de sorunsuz bir şekilde olur ve Messenger uygulamasını kullanmayı ya da Facebook'un dayatmasını sevmeyenler böylece rahat rahat tarayıcı üzerinden kullanabilirler.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0