• Anasayfa
  • Mobil
  • Birisi Ucuz Ama Mükemmel Özelliklere Sahip Akıllı Telefon mu Dedi?

Birisi Ucuz Ama Mükemmel Özelliklere Sahip Akıllı Telefon mu Dedi?

1
0
0
0
0
Çinli yerel şirketler arasında yer alan Leagoo, 180 dolara satılabilecek belki de en iyi akıllı telefonu satışa sundu.
Çin’de pek fazla bilinmeyen fakat gerçekten üst düzey özelliklere sahip akıllı telefon modellerini satışa sunan bazı şirketler bulunuyor. Ülke 1.5 milyarlık nüfusa sahip olunca dolayısıyla da tüm insanlara hitap edecek şekilde ufak değişikliklerin yapıldığı modeller geliştiriliyor. Bunu en iyi yapan şirketler arasında zirveyi Leagoo’nun aldığını söylesek yanılmış olmayız.

Şirketin Elite 1 adındaki modeli şu anda 180 dolara satın alınabilir durumda. Çok iyi özellikleri barındırmasına rağmen fiyatının bu kadar düşük olması da cihazın en cazip taraflarından bir tanesi. Kenarları oval olacak şekilde tasarlanan Elite 1’de özelleştirilebilir bir düğme eklentisi bulunuyor ve bu düğmeyle istediğiniz hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz.

Android 5.1 işletim sistemine sahip olan modelde 1.3GHz saat hızında çalışan 8 çekirdekli MT6753 işlemci bulunuyor. 3 GB RAM ve genişletilebilir 32 GB dahili hafızanın yer aldığı modelin her iki kamerası da gerçekten etkileyici özellikte. 16/13 MP çözünürlüğüne sahip arka ve ön kameranın yer aldığı modelin arka kamerasında otofokus ve LED flaş desteği yer alıyor. Ayrıca cihazda çift SIM kart desteği bulunuyor. Cihazda, Tiny Şifreleme ve AES-128 algoritması kullanılarak oluşturulan yazılım sayesinde kullanıcının parmak izi verileri flaş bellekte depolanıp şifreleniyor. Ayrıca alüminyum ve magnezyum alaşımına sahip bir gövdeyle gelen Elite 1’in şirket tarafından 1.5 metre yükseklikten sert bir zemine düşse dahi hasar almayacağı vaat ediliyor.Diğer temel özelliklerine de bakacak olursak 5 inç büyüklüğünde ve 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde ekranın (441 ppi gibi yüksek bir piksel yoğunluğu da bulunuyor) yer aldığı Elite 1, 4G LTE bağlantı desteğine sahip. 2300mAh gücünde bataryaya ve parmak izi sensörüne sahip olan cihaz, 180 dolar etiket fiyatıyla Çin pazarında satışa sunulmuş durumda. (şöyle bir telefon ürettik de biz mi almadık? adamlar yapıyorlar işte)
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0