• Anasayfa
  • Mobil
  • Lenovo'dan Dünyanın En Ucuz Akıllı Telefonu: A3900

Lenovo'dan Dünyanın En Ucuz Akıllı Telefonu: A3900

2
1
1
0
0
Akıllı telefonlar, muazzam özelliklerle cebimizi yakan fiyatları görmeye başlamışken, son derece uygun fiyata akıllı telefon sahibi olmak da mümkün. Hem de bu fiyat gitgide aşağılara doğru inmekte.
Çin bazlı akıllı telefon üreticileri, ''hem kullanışlı hem de ucuz akıllı telefon olur mu?'' sorusunun cevabı son zamanlarda yaptıkları telefonlarla, çok güzel bir şekilde vermekteler. Sektöre ucuz ve özellik olarak orta seviye modellerle giriş yapan Çinli şirketler, bu alanda tecrübe kazanınca üst kademe cihazlara yönelmeye de başladılar.

Android telefon sektörüne fazlasıyla ürün sunan Çinli şirketler, iyi işlemcili ve keskin ekran teknolojili bir sürü cihaza sahip. Öyle ki bazı Çinli şirketler sundukları kaliteli ve fiyat olarak uygun akıllı telefonlarla -özellikle Uzak Doğu pazarında- Samsung, Apple gibi pazarın devlerini tedirgin etmeye başladılar.

Akıllı telefon bazında üst düzey özellikli cihazlar üretmeye başlayan Çinli şirketler, buna rağmen ucuz, orta seviye telefon kullanıcılarına yönelik telefonlar üretmeye de devam etmekte. Bunun en son örneği de Çin bazlı şirket Lenovo'nun 'dünyanın en ucuz akıllı telefonu' ünvanını kazanan yeni telefonu A3900.

       

E şimdi dünyanın en ucuz telefonu dediğimiz zaman, telefonun özelliklerinin canavar gibi olmasını beklemek pek mantıklı değil. Lenovo A3900'ın fiyatı yalnızca 80 dolar. Yani güncel dolar kuruna göre çevirdiğimizde 216 Türk Lirası. Ek masrafları da işin içine katın, size oluru maximum 300 TL.

Telefonun özellikleri dediğimiz gibi pek sizlik, bizlik değil. Ancak akmasa da damlar. 5-inç, 854x480 çözünürlükte dokunmatik ekrana sahip A3900'da, 1,2 GHz dört çekirdekli MediaTek MT6752 işlemci, 512 MB RAM, 4GB dahili depolama, 5MP arka ve 2MP ön kamera bulunmakta. Özellikleri (artık bunlara özellik dermisiniz orası meçhul) bu şekilde olan Lenovo A3900, ayrıca 4G destekli çift SIM kart özelliği de barındırmakta. 80 dolardan satışa sunulmaya başlanan telefonun Türkiye'ye gelme ihtimali ise oldukça düşük.
2
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
0
0