Lenovo Şaşırmış Olmalı: Windows Phone Tabanlı İlk Telefonunu Tanıttı!

0
0
0
0
0
Windows Phone üreteceğini 4 yıl önce duyuran Lenovo bu platformdaki ilk telefonunu nihayet tanıttı. Windows Phone platformunun pazar payı giderek azalırken gelen bu hamle herkesi şaşırttı.
4 yıl önce Windows tabanlı akıllı telefonlar üreteceğini duyuran Lenovo aradan geçen bunca zamanda verdiği sözü tutmadı. Microsoft’un tüm çabalarına rağmen Windows Phone’un istediği başarıyı yakalayamamasının ardından Lenovo’nun artık Windows tabanlı telefon üretmeyeceği düşünülüyordu ki şirket büyük bir sürpriz yaptı.

 4 Yılda 1 Windows Phone!

Neowin.net sitesinin haberine göre, şirket Japonya pazarında Softbank 503 LV isimli yeni bir Windows Phone’u satışa sundu. Bu cihaz aynı zamanda Lenovo tarafından satışa sunulmuş ilk Windows işletim sistemli ilk akıllı telefon olma özelliğine sahip. Windows Phone’un pazar payının her geçen gün azaldığı şu günlerde hangi akla hizmet böyle bir model çıkarıldı bilinmez ama Lenovo mutlaka yerel koşullara göre bunun hesaplarını yapmıştır diye düşünebiliriz.

 Cihazın Teknik Özellikleri Neler?

Cihazın özelliklerine göz atacak olusak, artık standart haline gelen 5 inç ekranı söyleyerek başlayabiliriz. 720p çözünürlüğündeki 5 inç ekranlı cihaz 1.5 GHz saat hızında çalışan Snapdragon 617 işlemciden gücünü alıyor. 3 GB gibi yüksek bir belleğe sahip telefonun 8 MP arka kamerası ve 5 MP ön kamerası bulunuyor. 32 GB dahili depolama ile gelen cihazın Aralık ayında raflardaki yerini alması bekleniyor. Softbank 503 LV’nin fiyatı ise henüz açıklanmadı. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0