• Anasayfa
  • Mobil
  • Ve Lenovo, ZUK Z1 Adındaki Yeni Akıllı Telefonunu Sonunda Duyurdu

Ve Lenovo, ZUK Z1 Adındaki Yeni Akıllı Telefonunu Sonunda Duyurdu

0
0
0
0
0
Lenovo, ZUK ve ZUK Z1 ile yeni bir markanın doğmasını sağlıyor. Çin’de duyurulan akıllı telefın Lenovo ZUK 1’in tüm özellikleri belli oldu.
Lenovo, yaklaşık 3 hafta önce yeni bir marka adıyla akıllı telefon pazarına üye kazandıracağına dair açıklamada bulunmuştu. Şirketin yan şirketlerinden olan ZUK’un üretimini gerçekleştirdiği akıllı telefon modeli ZUK Z1, Çin’de duyuruldu.

Metal bir çerçeveye ve plastik arka gövdeye sahip olan ZUK Z1, 1080p çözünürlüğünde ve 5.5 inç büyüklüğünde IPS ekrana sahip. 4100mAh gibi oldukça yüksek değerde bir bataryası bulunan cihaz, 2.5A çok hızlı şarj teknolojisine sahip.

ZUI yazılımı destekli Android 5.1 işletim sistemiyle çalışacak olan ZUK Z1’de, Snapdragon 801 yerine Qualcomm’un yeni bir 64-bit çözümlü işlemcisi kullanılacak. 3 GB RAM’in bulunduğu cihazda, microSD kart desteğinin bulunmadığı 64 GB dahili hafıza alanı bulunacak.Ekranın alt kısmında ise güvenliğin sağlanması için eklenen U-Touch tuşu bulunuyor. Sony IMX214 sensörlü ve optik görüntü sabitleyici 13 MP çözünürlüğünde arka kameranın yer aldığı ZUK Z1’in ön yüzünde de 8 MP çözünürlüğünde kamera bulunuyor. Çift SIM kart, 4G LTE ve USB Type C port girişinin bulunduğu ZUK Z1, 285 dolar etiket fiyatına sahip olacak fakat tam olarak hangi tarihten itibaren satışa sunulacağı henüz belli değil. (ülkemizde de satılıp satılmayacağı henüz netlik kazanmadı)


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0