LG'den Animasyonlu Akıllı Telefon: LG AKA

0
0
0
0
0
​LG’nin içerisinde barındırdığı içeriğe göre farklı ruh halini yansıtabilen AKA adlı akıllı telefon, Güney Kore’de resmiyet kazandı.
LG’nin içerisinde barındırdığı içeriğe göre farklı ruh halini yansıtabilen AKA adlı akıllı telefon, Güney Kore’de resmiyet kazandı.
 
LG serisinin diğer modellerine göre çok büyük teknolojik yenilik barındırmayan AKA, Quick Circle kılıf aksesuarından hatırladığımız yuvarlak interaktif ekran, biraz daha değişik bir şekilde karşımıza çıkıyor. Yani olayın özü kılıfta.
 
Ön paneli koruyan bu kılıf, kızaklı bir yapıda ve yukarı aşağı hareket edebiliyor. Kızak sabit olduğunda ekranın üst kısmı biraz açılıyor ve göz animasyonları bu bölümde oynatılıyor. Kızak aşağı çekildiğinde, bildirim ve saat bilgilerinin olduğu ekran görüntüsü de ortaya çıkıyor.


 
AKA, dört farklı renge sahip olarak çıkacak. Ön kapak değişince karakterler de değişiyor. Ayrıca ekranın üst kısmında, bu karakterlerin animasyonları da oynuyor.
 

 AKA’nın sistem özellikleri

Cihazın sistem özelliklerine baktığımızda 5 inçlik 720p IPS ekran, 4 çekirdekli bir işlemci, 1.5 GB RAM, 16GB artırılabilir hafıza ve 8 MP çözünürlükte, lazer odaklamalı arka kamera görüyoruz. Bataryası 2610mAh gücünde.
 
Cihazın 460 dolar etiket fiyatıyla çıkması bekleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0