LG Artık Kendi Mobil İşlemcisini Üretecek

0
0
0
0
0
LG Artık Kendi Mobil İşlemcisini Üretecek
Mobil telefon pazarında son 2 yıldır normalin üzerinde bir performans sergileyen LG, kendi mobil yongaseti  ''NUCLUN'' kod adlı işlemciyi duyurdu.
Mobil telefon pazarında kendi hünerlerini başarılı bir şekilde sergileyen LG, bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde LG'nin mobil işlemci pazarına dahil olacağına dair bazı haberler görmüştük. Fakat kesin bir bilgi ve kaynak yoktu. Bu nedenle doğruluğu bilinmiyordu. Artık haberler kesinleşti ve LG karşımıza ''NUCLUN'' ile çıktı.

NUCLUN 32 bit standartlarında ve 8 tam çekirdekli bir yongasetiyle karşımıza çıkıyor. 4+4 şeklinde entegre edilmiş yongaseti ile cihazın performansını en iyiye getirmek amaçlanmış. Yüksek performans gerektiren işlemler için 4 çekirdekli 1.5Ghz hızında çalışan ARM Cortex-A15 tabanlı yongaseti kullanılırken, daha az işlemci gücü gerektiren uygulama ve görevler için 4 çekirdekli 1.2Ghz hızında çalışan ARM Cortex-A7 tabanlı yongaseti kullanılmış. Kullanılan yonga seti bünyesinde barındırdığı LTE-Cat.6 ağ özelliği sayesinde 4G Şebekesinde yüksek hızlı işlemler yapabilecek.
 

 Üreticiler artık 32-bit işlemcilere veda ederken LG neden 32 bit ile bu işe başladı?

NUCLUN ile henüz dünya pazarına açılmak istemeyen LG ; Yongaseni'nin kullanılacağı ''LG G3 Screen''i sadece Güney Kore'de satışa çıkaracak. Buna dayanarak LG'nin bu işlemciyi test aşamasında piyasaya süreceğini söyleyebiliriz.

LG G3 screen; F490L, LG F490K ve LG F490S  olmak üzere 3 farklı model ile piyasaya çıkacak. Modeller arasındaki farklar henüz açıklığa kavuşmuş değil.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0