LG’den 34 İnç UltraWide Kavisli Monitör

0
0
0
0
0
CES 2015’in yıldızları arasında kavisli yeni teknolojik aletler yer tutacak gibi görünüyor. Birçok kavisli Tv, monitör bilgisayar ve masaüstü bilgisayar monitörü görebilmek mümkün. 
CES 2015’in yıldızları arasında kavisli yeni teknolojik aletler yer tutacak gibi görünüyor. Birçok kavisli TV, monitör bilgisayar ve masaüstü bilgisayar monitörü görebilmek mümkün. 

LG son dönemlerde ki iddiasını gittikçe arttırmaya devam ederken birbirinden özel yeni nesil TV’ler ile piyasaya damga vurmuş durumda. LG de kavisli ekranların önderlerinden biri olarak Las Vegas’ta 34 inç UltraWide masaüstü monitörü tanıtmaya hazırlanıyor.Özellikle oyun tutkunlara hitap eden bu monitör AMD’nin FreeSync teknolojisini destekliyor, bunun sayesinde monitör ve grafik kartının senkronizasyonunun tutması nedeniyle meydana gelen ekran yırtınmasının önüne geçiyor. Yani böylelikle oyun severlerin gözdesi haline gelecek gibi görünüyor. 21:9 görüntü oranına sahip olması da normalde 16:9 monitörlerde ekran dışında kalan detayların yakalanması anlamını gelmekte.LG 21:9 ekranlara yeni sayılmaz, fakat yeni kavisli UltraWide monitörünü şimdiye kadarki en iyi ürünlerinden biri olarak değerlendiriyor. Bu ürünün IPS paneli sayesinde rakipsiz bir renk doğruluğu sunduğunun altını çiziyor. Monitörün paneli sRGB renk gamının %99’unu yansıtabilirken, aynı zamanda 178 derece gibi yüksek görüş açışı da sunuyor.

Diğer yandan LG bu monitörün düz versiyonunu da çıkaracak. UM67 adını vermiş oldukları bu model FreeSync teknolojisini barındırıyor, 21:9 görüntü oranına uygun olarak geliştirilen oyunlar için gayet ideal görünüyor.LG’nin kavisli monitörü sadece oyun tutkunlarına yönelik değil tabii ki. Şirket UltraWide’ın gün boyunca piyasayı  takip eden borsa çalışanları içinde gayet ideal olacağını belirtiyor. Ayrıca ofiste çalışırken hesap tablolarını görüntülemede de UltraWide epey kullanışlı duruyor. Bu monitörlerin ikisi bir araya getirilip tek bir monitör gibi kullanılabiliyor. Demem o ki LG bu monitörüyle hem kullanıcılara yüksek esneklik sağlayacak,  hem de piyasaya çıkardığı bu cihaz ile adından çok söz ettirecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0