• Anasayfa
  • Mobil
  • LG'den Buzdolabıyla Sohbeti Mümkün Kılan Teknoloji

LG'den Buzdolabıyla Sohbeti Mümkün Kılan Teknoloji

3
0
0
0
0
LG'den Buzdolabıyla Sohbeti Mümkün Kılan Teknoloji
Birşey yiyip içmesek bile buzdolabının kapağını muhakkak arada bir açıp bakarız. LG'nin son yazılımıyla birlikte artık sadece bakışmakla kalmayıp sohbet edebileceksiniz!
LG, uzun çalışmalar sonucu ev aletlerine uzaktan komut veren ve güncellemelerle ilgili aletlerden cevap alınan müthiş bir hizmet ortaya çıkardı. HomeChat ile birlikte artık evin içerisindeki ürünlere mesaj yoluyla komut verilebilecek. Hatta LG'den yapılan açıklamaya göre çamaşır makinesine "Ne yapıyorsun?" veya buzdolabına "Yumurta var mı?" gibi sorular sorulup cevap alınabilecek. Sadece LG ürünlerini destekleyecek olan uygulamanın, hemen hemen tüm elektrikli ev aletlerini desteklemesi planlanıyor.

LG'den yapılan açıklamada, uygulamanın ortaya çıkma sürecinin hayli meşakkatli geçtiği ve kapsamlı çalışmaların yapıldığı belirtildi. HomeChat uygulaması ile ilgili örneklerden bahsedecek olursak; bir süpermarkette içecek stoklarının bulunduğu dolaba stokla ilgili sorgulama, elektri süpürgeye en son ne zaman temizlik yapıldığına dair sorgulama yapılabilecek. Ayrıca bu yazılım ile cihazlara bazı görevler atanabiliyor. Örneğin buzdolabına "Ben tatile çıkıyorum" komutu verildiğinde kendiliğinden enerji tasarrufu moduna geçebiliyor.

 Uygulamayı nasıl kullanacağız?

Bu yazılımın kullanılabilmesi için telefonunuza LINE mesajlaşma programının yüklenmesi gerekiyor. Fakat LG'den yapılan açıklamaya göre uygulamanın diğer mesajlaşma uygulamalarıyla uyumlu hale gelebilmesi için çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Uygulama şimdilik İngilizce ve Korece desteklenirken, LG'nin faaliyetini sürdürdüğü diğer ülke dillerinini de bu uygulamaya dahil etmesi bekleniyor.
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0