• Anasayfa
  • Mobil
  • Türkiye İçin LG G2 Android Lollipop Güncellemesi Mayıs'ta Geliyor!

Türkiye İçin LG G2 Android Lollipop Güncellemesi Mayıs'ta Geliyor!

3
0
0
0
0
Ocak ayı itibariyle Kore'de başlayan LG G2 için Android Lollipop güncellemesi ülkemize ne zaman geleceği hala merak konusu. Daha önce bu ay itibariyle gelmesi beklenen güncelleme için Mayıs ayında dağıtılacağı söylendi.
Benim de kullanıcısı olduğum ve LG'nin telefon olarak Türkiye'de en fazla satış yapan cihazı olarak gördüğüm LG G2, Ocak ayında Kore'de başlayan Android Lollipop güncellemesini daha ülkemize ulaştıramadı.

Daha önce Mart ayı olarak konuşulan bu güncelleme için Eralp Özcan adlı takipçimizin kurduğu iletişim sonucunda Mayıs ayıyla beraber ülkemizdeki G2 kullanıcılarına Android Lollipop güncellemesi geleceği bilgisi verilmiş.D802 kod aldı Türkiye LG G2 cihazları için bahsedilen bu mesajda Mayıs ayı ile güncelleme dağıtımına başlanacağı söylenmiş. Yani resmi birimden gelen bilgiye göre bu telefona resmi Android 5.0 Lollipop güncellemesi Mayıs 2015 itibariyle geliyor.

Fakat, bir uyarıda bulunma gerekliliğini sizlerle paylaşmak istiyorum. Aynı firma ile LG G2'nin kronik sorunu olan ekrandaki sararma problemi için Şubat ayında yaptığım telefon görüşmelerinde ilk görüştüğüm kişi Mart ayında geleceğini belirtmişti. Daha sonraki görüşmemde ise Nisan ayında kesin olarak çıkabilir bilgisi verilmişti.

Bundan çok önce gelen Android 4.4 KitKat güncellemesi için yaptığım görüşmelerde ise yine benzer durum ortaya çıkmıştı. Hatta "Bir hafta içinde güncelleme dağıtımına başlıyoruz" diyen LG yetkilisine rağmen 4.4 güncellemesi o konuşmamızdan yaklaşık bir ay sonra dağıtılmıştı.Tabii burada bir marka kötüleme durumu yaptığım anlaşılabilir, fakat LG telefonları için söylenen "Çok iyi ama güncellemeler çok geç geliyor" sözünün devam ettiğini ayrıca özellikle güncelleme konusunda LG'nin pek güven vermediğini belirtmek istedim.

Ancak resmi merciden gelen açıklamaya göre LG G2 Türkiye cihazları Mayıs ayıyla beraber Lollipop güncellemesine kavuşabilir. Bunu ben dahil LG G2 kullanıcıları olarak hep beraber göreceğiz.
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0