• Anasayfa
  • Mobil
  • LG G3 İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye'de De Başladı

LG G3 İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye'de De Başladı

2
0
0
0
0
LG G3 için başlayan Android 5.0 Lollipop güncellemesi ülkemizde de dağıtıma başladı.
LG'nin 2K ekranıyla dikkat çeken üst seviye telefonu G3 için dağıtımına başlanan Lollipop güncellemesi ülkemize giriş yaptı.

Yaklaşık 2-3 gündür dağıtılan Lollipop güncellemesine eğer sahip değilseniz LG'nin Güncelleme Merkezi üzerinden kontrol ederek Android'in 5.0 versiyonunu kullanmaya başlayabilirsiniz

V20f adında geçen güncellemeye root yetkisi alan kullanıcılar bu adres üzerinden Türkiye kısmına gelip V20f olan 1.07GB boyutundaki versiyonunu indirerek Lollipop güncellemesini flashlayıp kullanabilirsiniz.

LG G3'e gelen Lollipop güncellemesi ile gelen değişikliklerden birini bildirim çubuğunu aşağıya çektiğimizde fark edilen kullanıcı seçim imgesi olarak göze çarpıyor. Çubuğu aşağıya çektiğinizde, ayarlar simgesinin yanında da konumlandırılmış bu simge, farklı kullanıcılar arasında geçiş yapmayı sağlıyor.Ayrıca, bildirimlerin alt alta dizildiği bölümdeki arka plan yarı şeffaf hale getirilmiş. Kart haline getirilen bildirimler ise sayfanın sınırlarını aştığında kartlar üst üste binmiş gibi görünüyor ve bu kart yığınını, basit bir parmak hareketiyle açık hale getirebiliyorsunuz.

G3'teki kullandığı kısa yol simgeleri ve parlaklık/ses ayarları, Lollipop'da da aynı şekilde görünüyor. Navbar denilen alt tuşlarda da Android'in son sürümündeki değişiklik yapılmayıp normal LG'nin simgeleri devam ettirilmiş.

Çoklu görev ekranı da, Android 5.0 ile LG'nin kendi arabiriminin karışımı yapılmış. KitKat'ta dikdörtgen kutular halinde görüntülenen uygulamalar, Lollipop ile birlikte kart yığını görünümüne geçiş yapmış. 

Aşağıdaki video ile G3 için KitKat versiyonu ile Lollipop versiyonu arasında Toma Lucian adında bir Youtube kullanıcısı tarafından yapılan karşılaştırmayı izleyebilirsiniz.
 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0