• Anasayfa
  • Mobil
  • LG G3’ün Çatlama Problemi Tasarımından Kaynaklanıyor

LG G3’ün Çatlama Problemi Tasarımından Kaynaklanıyor

1
0
0
0
0
LG’nin en sevilen cihazları arasında gösterebileceğimiz G3 modelinin ilk serisinin çoğunda kullanıcılar kızıl ötesi bölgesinde ve kulaklık girişinde çatlama sorunu ile karşılaşıyordu.
Sorun üzerinde epey bir Ar-Ge çalışması yapan LG ise çareyi kullanılan materyali değiştirmekte bulunca üretilen bu G3’ler, kusurlu olarak kullanım hayatlarına devam etmek zorunda kaldı ki; çatlamadan dolayı kullanıcılar, kullanım deneyiminde infrared (kızıl ötesi) verilerin aktarımında ya da ses kalitesinde herhangi bir sorun ile karşılaşmadı. (zaten bir de sorun çıksa cihazları toplamaktan başka çaresi kalmayacaktı LG’nin)

Birkaç farklı nedenden kaynaklandığı düşünülen bu sorunu diğer modellerde aynı hataları tekrarlamayarak çözen LG’nin en büyük hatalarından biri G3’ü tasarlarken kullandığı materyal seçimi olmuş.
Metal bir çerçeve ve plastik bir gövde ile üretilen G3’ün yaşadığı en büyük sorun metal yorgunluğu olarak adlandırılan ve özellikle havacılık ve inşaat endüstrisinde dikkate alınması gereken bir unsur ve metalin zaman içinde aşınması ve yıpranması olarak tanımlananıyor kısaca.

Eğer ilk partiden sonra üretilmiş bir G3 satın alacaksanız bu sorunla karşılaşma ihtimaliniz çok düşük; ancak eğer ikinci el ya da ilk seri üretimden kalan bir G3’e sahip olacaksanız bu şekilde bir problemle karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek. Dikkat edin.

Gösterilen bir diğer neden ise G3’ün gövde tasarımı.

İfade edilene göre LG G3’ün gövdesinde bulunan plastik kasa, düşme anında darbeyi dağıtarak darbe şiddetini telefonun farklı noktalarına iletiyor ve telefon zayıf olduğu noktadan çatlıyor. Bu çatlama genellikle metal yüzeylerin eklem yerlerinde, köşelerinde ve birleşim noktalarında görülür ki kulaklık girişi gibi noktalar da bu bölgelerden biridir.

Bu durumu aslında telefonun lehine işleyen bir durum olarak da algılamak mümkün; zira eğer bu darbe farklı bir yere yönelseydi telefonun ekranı ya da hayati işlev gören farklı yerlerinde daha ciddi sorunlar yaşanabilirdi.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0