• Anasayfa
  • Mobil
  • LG G4'ün Ekranında Dokunmatik Sorunu Ortaya Çıktı!

LG G4'ün Ekranında Dokunmatik Sorunu Ortaya Çıktı!

3
2
1
0
0
LG tarafından piyasaya çıkarılan son üst seviye telefon olan G4'ün dokunmatik algılamasında problemler ortaya çıktı!
LG'nin tanıtım sonrası özellikle işlemcisinin Snapdragon 808 seçmesi konusunda eleştirildiği son üst seviye telefonu G4, deri arka kılıfı ve hafif eğimli yapısı ile dikkat çekmişti. Ayrıca LG firmasının klasikleşen Knock Code veya Knock On adı verilen, çift tıklama ile açma, farklı bölgelere tıklayarak telefon kilidi oluşturma gibi özellikleri de LG'nin fark yaratan bir yanı olarak gösterilmekteydi.

Ancak LG G4'de bu Knock Code ve Knock On özelliklerinde maalesef sorunlar baş göstermekte. Şu sıralar LG firmasına gelen şikayetlerin büyük çoğunluğunda G4 kullanıcılarının özellikle bu ekran kilidini tıklayarak açma noktasında cihazlarının tıklamayı algılama zorluğu çektiğini iletmişler. Yani telefonun satışa çıkmasının üzerinden kısa süre geçmesine rağmen yine bir LG telefonunda kronik bir sorun ortaya çıkmış oldu.LG'nin her üst seviye telefonunda nedense rastladığımız ilginç sorunlardan sonuncusunu eğer LG G4 sahibi iseniz sizde olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bunun için telefonunuzun arama kısmına  277634#*# kodunu tuşladığınızda çıkacak olan menüden sırasıyla Device Test > Service Menu - Manual Test -> Touch Draw Test – Manual bölümüne gelerek ekrana dokunup, sağa sola kaydırıp herhangi bir ekran bölümünde dokunmatık sorununun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
 

Eğer bu sorunu yaşıyorsanız servise götürerek sorunu ilgililere bildirmeniz en doğrusu olacaktır. Tabii bu haber aynı zamanda LG G4 almayı düşünenler için de bir sıkıntı olacağı kesin.
 
3
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
1
0
0