• Anasayfa
  • Mobil
  • LG G4’e Drop Test Yapıldı: Sonuç Hiç İç Açıcı Değil

LG G4’e Drop Test Yapıldı: Sonuç Hiç İç Açıcı Değil

0
0
0
0
0
LG G4’e Drop Test Yapıldı: Sonuç Hiç İç Açıcı Değil
Akıllı telefonlara yaptıkları dayanıklılık testleri nedeniyle dünya genelinde bir üne sahip olan TechRax ekibi, LG'nin son akıllı telefonu G4'ün ne kadar dayanıklı olduğunu test etti.
Samsung, yeni Galaxy’leri, satışa sunulduktan kısa bir süre sonra birçok YouTube kanalı tarafından dayanıklılık ve işkence testlerine maruz kalmıştı. O görüntüleri sizlerle daha önce paylaşmıştık. Şimdi sıra LG’nin son akıllı telefonu G4’e geldi. TechRax ekibinin telefonlara nasıl testler yaptığını daha önceden az çok hatırlıyorsunuzdur. Şimdilik biraz yumuşak bir test uygulayan ekip, LG G4’ü belirli bir mesafeden aşağı bırakarak sağlamlık testine soktu.

İlk önce dikey, daha sonra da ekranı aşağı bakacak şekilde iki test uygulandı. İlk testte telefonun alt kısmında ufak bir hasar oluştu ama yine de telefon kullanılabilecek durumdaydı, fakat ikinci testten sonra durumlar biraz değişti.

İlk olarak cihazın ekranının neredeyse tuzla buz olduğunu belirtelim. Kesinlikle kullanılacak gibi durmuyor. Ayrıca aynı test uygulandığı sırada cihazın arka kısmındaki (çoğu kişi tarafından beğenilmeyen) deri kılıfı ve bataryası da oldukça kolay bir şekilde cihazdan ayrıldı.
 

Sonuç olarak standart bir drop test sonucunda LG G4’ün başarısız bir sonuç aldığını söyleyebiliriz. Aynı ekip, 11 ay önce LG G3 için de buna benzer bir test uygulamış ve yine LG G4’teki gibi benzer bir şekilde sonuçlanmıştı.
 

Kaynak: SlashGear
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0