LG G4 Hangi Özelliklerle Çıkacak?

0
0
0
0
0
LG G4 Hangi Özelliklerle Çıkacak?
​LG, son yıllardaki akıllı telefonlarının özelliklerini, her yeni modelde biraz daha üzerine katarak arttırmasıyla önemli bir pazar payına sahip. G2 ve G3’ün ortaya koyduğu performanslardan sonra, LG G4’ten de beklentiler doruğa ulaşmış durumda.
LG, son yıllardaki akıllı telefonlarının özelliklerini, her yeni modelde biraz daha üzerine katarak arttırmasıyla önemli bir pazar payına sahip. G2 ve G3’ün ortaya koyduğu performanslardan sonra, LG G4’ten de beklentiler doruğa ulaşmış durumda.
 
Şimdiye kadar LG G4’le ilgili çok fazla haber çıkmadı; fakat bazı bilgiler de edinmedik değil. Bunların dışında LG G4’le ilgili olasılıklar ve beklentiler ne yönde, bunları sırayla ele alalım:
 

 Ekranı

LG G4 muhtemelen çerçevesiz ekranla gelecek. Ekranın başından sonuna kadar çerçeve olmayacak ve muhtemelen 2K çözünürlüğe sahip olacak. Kısa bir süre önce 0.7 mm’lik 5.3 inç Full HD LCD paneli görücüye çıkarması, ekranla ilgili bu iddiaları güçlendiriyor.
 

 İşlemcisi

2015 yılından itibaren 64-bit işlemcilerin artık çok daha fazla rağbet görmesi bekleniyor. 64-bit Qualcomm Snapdragon 810 işlemcisi olması beklenen cihazın, 4 GB RAM’e sahip olacağı söyleniyor.
 

 Tasarım

G4’ün tamamen metal kasa olması bekleniyor. Metal tasarımla birlikte G4’ün IP67 suya dayanıklılık sertifikasıyla birlikte sunulacağı düşünülüyor.
 

 Pil

LG G3’ün bataryası her ne kadar iyi olsa da, ekran çözünürlüğüne paralel olarak daha kısa sürede bittiğiyle ilgili şikayetler de gelmiyor değil. Hatta ABD’de LG G3 satın alan kullanıcılara, ikinci bir bataryanın verilmesi ile ilgili haberi sizlerle paylaşmıştık. G4’te ise işlemci ve ekrandaki iyileştirmelere baktığımızda, daha büyük bir pilin kullanılabileceğini söyleyebiliriz.
 

 Kamera

G3’te bulunan lazer oto fokus ve optik görüntü sabitleme gibi özelliklerin G4’e taşınması bekleniyor. 60fps’de (fps, saniye başına düşen kare sayısı anlamına geliyor) 4K video, LG G4’ün muhtemel kamera özellikleri olması bekleniyor.
 

 Çıkış tarihi

Hatırlayacağınız üzere LG G3, 2014’ün mayıs ayında duyurulmuş ve satışa sunulmuştu. LG G4’ün de önümüzdeki yıl aynı tarihlerde duyurulması ve satışa sunulması bekleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0