• Anasayfa
  • Mobil
  • LG G5, 2016'nın İlk Aylarında Metal Gövde ve Yepyeni Tasarım İle Gelecek

LG G5, 2016'nın İlk Aylarında Metal Gövde ve Yepyeni Tasarım İle Gelecek

0
0
0
0
0
LG'nin üst seviye özellikleriyle ve asıl olarak kamerasıyla göz dolduran G4 modeli 2016'nın başında yerini metal gövdeye ve yepyeni tasarımına sahip G5'e bırakacak.
LG firması sektörde en saygın firmalardan biri olarak dikkat çeker. Özellikle LG G2 modeli sonrası mobil dünyada büyük bir sükse yapan firma G3'te biraz tökezlese de G4 ile özellikle kamera noktasında büyük bir iş çıkardı. Haliyle her firmanın son cihazı ardından merak edilen yenisi gibi şimdilerde de konu G4 yerine LG G5 oldu.

LG'nin ana vatanı Kore'nin kaynaklarına göre çoktan çalışmalara başlamış olan firma'nın yeni ürünü çok daha farklı olacak. Teknik özellik olarak 2016'nın gereksinimlerini zaten karşılayacak olan LG, G5'te ciddi tasarımsal değişikliklere gidebilir. Bu sefer deri yerine metal bir gövde ile çıkacağı söylenen G5 için aynı zamanda nasıl olacağı bilinmeyen bir tasarımsal değişiklik de olacak.Beklentilere göre 5.5 inç 2K ekran, Snapdragon 820 çipseti, 4GB RAM ve 32GB depolama kapasitesi gibi detaylara sahip olan cihazda çıkartılabilir batarya ve MicroSD kart slotu da yer alacak. G2'den bu yana aynı şekilde gittiği tasarım dilini değiştirecek olan LG'nin güç ve ses açma-kısma tuşlarının da konuumu değişebileceği de söylenmekte. 2016'nın ilk çeyreğinde gelmesi beklenilen cihazın Ocak ayında ABD'de düzenlenecek CES 2016'yı pas geçerek Barcelona'daki Mobil Dünya Kongresi'nde ortaya çıkması bekleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0