• Anasayfa
  • Mobil
  • Cumartesi Günü Tanıtılacak LG G5 Hakkında Her şey!

Cumartesi Günü Tanıtılacak LG G5 Hakkında Her şey!

0
0
0
0
0
LG'nin yeni amiral gemisi olacak olan G5 modeli 21 Şubat'ta özel bir lansman ile Mobil Dünya Kongresi'nde görücüye çıkıyor.
22 Şubat'ta İspanya'nın Barcelona kentinde düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi'ne Webtekno olarak biz de katılıyoruz. Bu kongrede en çok merak edilen cihazlardan biri olan G5 ise kongreden hemen bir gün önce özel bir lansman ile tanıtılacak.

Peki ya bu lansmanda neler göreceğiz? Bunu sizlere önceden Efsane mi, Kestane mi? konseptimizde konuk ettiğimiz zaman buradan anlatmıştık. Peki ya tanıtımına birkaç gün kalan G5 lansmanı ile nasıl bir telefon ortaya çıkacağı da büyük oranda belli oldu. Bu nedenle şöyle bir toplarlama yaparak bir ön bilgi vermiş olalım;


 

 LG G5 Teknik Özellikleri


LG'nin bu yeni amiral gemisi hatırlayacağınız üzere geçen sene G4'te Snapdragon 810 yerine S808'i tercih ederek mantıklı bir hamle yapmıştı. Ancak bu sefer Qualcomm sıkıntıları düzelttiği söylentileri neticesinde LG'nin bu yeni üst seviye telefonunda Snapdragon 820 bulunacak. Adreno 530 ile beraber çok iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilecek olan Snapdragon 820, 4GB RAM ve 32/64GB depolama alanlarıyla desteklenecek.

200GB'a kadar MicroSD kart desteği de sunan LG G5, Android 6.0 Marshmallow ön yüklü LG Optimus UX 5.0 arayüz ile görücüye çıkacak. Genel manada rakipleri gibi oldukça performanslı olacak olan bu cihaz, kullanıcılar için oldukça iyi bir deneyim sunması bekleniyor.


 

 LG G5 Tasarım Detayları


LG'nin klasikleşen bir tasarımı olduğunu kabul ettik. Her zaman uzaktan baktığımızda "Aha bu LG" dediğimiz detaylara sahip olan firma, bu sefer ritüeli olan arka tarafa konumlandırılan ses açma ve kısma tuşlarından vazgeçiyor. Sadece parmak izi okuyucusu barındıran bir güç tuşuna yer verecek olan LG, arka tarafa konumlandıracağı çift kamera ile kendini belli eden bir tasarım anlayışına saihp olacak. Ses açma ve kısma tuşunun cihazın soluna yerleştirildiği telefonda ön tasarım ise bildiğimiz LG telefonları olarak gelecek.


 

 LG G5 Ekran Detayları


LG'nin başarılı olduğu bir diğer nokta olan ekran konusunda önemli geliştirmeler beklenmiyor. G5'te 0.1 inçlik bir atış ile 5.6 inç bir ekrana sahip olacak olan cihazda yine QHD, ya da genel tabir ile 2K bir ekran bulunacak. Ancak bir diğer beklenti de 2K yerine 4K bir ekranın bulunacak olması. 3840 x 2160 piksel çözünürlüğünde gelebilme ihtimali olan ekrandaki en büyük yenilik bu olabilir.

Ayrıca Always ON isimli yeni özelliği ile sürekli bir açık ekrana sahip olacak olan cihazda kullanmadığınız zamanlarda Windows Phone telefonalrındaki gibi siyah beyaz bir ekran ile saat, tarih ve başlıca bildirimleri sürekli kontrol edebileceksiniz.


 

 LG G5 Kamera Detayları


LG'nin asıl yeniliği yapacağı taraflardan biri olan kamera noktasında aslında HTC'den alıştığımız çift arka kamerayı LG tarafında da ilk defa G5 ile göreceğiz. Birinin 20MP çözünürlüğünde olacağını bildiğimiz kamerada ikincisinin çözünürlüğü tam bilinmese de daha düşük çözünürlüklü bir kamera daha olacak. Derinlik algılaması noktasında destek verecek olan bu ikinci kameraya lazer otofokus ve OIS gibi desteklerle oldukça iyi çekimler ve yazılımsal bazda önemli çekim modlarının destek vermesi bekleniyor.

Ön kamera noktasında 8MP'i tercih edecek olan telefonda bu kameranın da özellikle geniş açılı olması noktasında beklentiler yüksek.


 

 LG G5 Batarya Detayları


LG'nin yıllardır süregelen 3.000mAh bataryası birçok kullanıcıyı rahatsız etmeye başladı. G2 modelinde bir nebze yeterli olan batarya G3 ve G4'te yetersiz kalmış, V10'da ise en kötü batarya performansına sahip olan üst seviye telefonlardan biri haline getirmişti. Bu nedenle illallah demeye başlayan kullanıcıların çağrısını duyan LG'de bir batarya iyileştirmesi gelecek gibi görünüyor.

3.000mAh yerine 3.600mAh'a varan bir geliştirme yapması beklenen LG'de bu değişiklik daha küçük de olabilir. Yani net olarak söylemek gerekirse LG G5'te 3.000mAh ile 3.600mAh arasında değere sahip bir batarya bulunacak. Aynı zamanda Qualcomm Snapdragon 820'nin Quick Charge 3.0 desteğini de arkasına alacak olan G5, bu nedenle hızlıca bir dolum performansı sunabilecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0