LG G5'te İris Tarama Teknolojisi Kullanılacak

0
0
0
0
0
LG G5'te İris Tarama Teknolojisi Kullanılacak
LG, gelen son haberlere göre LG G5 modeline kullanıcıların daha güvenli bir deneyim yaşaması için iris tarama teknolojisini getiriyor.
Kısa bir süre önce duyurulan ve yakın bir zamanda da satışa sunulacak (şu anda ön siparişe sunuldu ama direkt olarak satışına henüz başlanmadı) olan LG G4’ün hemen sonrasında LG G5’le ilgili bilgiler gelmeye başladı. Gelen haberlere göre Güney Koreli elektronik üreticisi LG’nin, bir sonraki telefonunda yüksek güvenlikli retina tarama özeliğini kullanacağı söyleniyor.

Koreli biyometrik tabanlı güvenlik şirketi Irience’yle LG 5 üzerinde çalışma yapan LG, telefonun ön kamerasında Irience’nin güvenlik yazılımını kullanmayı düşünüyor. Şu anda mevcut retina tanıma aralığını arttırmak için kendi algoritmaları üzerinde çalışan LG, bu aralığı 30 cm uzaklıktan 50 cm uzaklığa taşımak için çalışıyor.

İris tarama teknolojisiyle LG G5 sahipleri, sadece bir bakışla telefonlarının kilitlerini güvenli bir şekilde açacaklar.
 
LGG5Updates’in haberlerine göre LG G5’te hafıza alanı, dayanıklılık, güç, hız ve güvenlik gibi özelliklerde genel olarak bir yükseltmeye gidilecek. Cihazın muhtemel özellikleri ise 4K ekran, 20 MP arka kamera, 3D kamera, 8 çekirdekli işlemci, kablosuz şarj teknolojisi ve önceki modele göre biraz daha büyük ekran.

LG G5, şirketin geleneksel takvimine bakıldığında muhtemelen 2016 yılının ilk ya da ikinci çeyreğinde duyurulacak.

Kaynak: ChristianPost
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0