• Anasayfa
  • Mobil
  • LG G5'in Teknik Özellikleri ve Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

LG G5'in Teknik Özellikleri ve Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

0
0
0
0
0
LG'nin G4'ten sonra ortaya çıkardığı ve genel olarak çok daha iyi bir performans ve detaylara sahip olan V10'dan sonra sıra G5'e geldi.
Mobil sektörde özellikle G serisiyle dünya çapında diğer ürünlerinde olduğu gibi ün ve güvenilirliği kazanan LG, bu sene çıkardığı ve oldukça güzel özelliklere sahip olan G4'ten sonra piyasaya yeni sürdüğü LG V10 ile bambaşka bir telefon ile karşımıza çıkmıştı.

G4'teki deri arka kapak seçeneği, Snapdragon 810'un ısınıyor olması sebebiyle S808 ile çıkması gibi farklı detaylar ile piyasaya gelmesinin ardından V10 ise çift ekran ile bambaşka bir seçenek sunuyordu. Şimdi ise merak edilen G5'in ne zaman ve hangi özellikler ile çıkacağı büyük ölçüde kesinleşti. (Ama %100 diyemiyoruz elbet)Ortaya çıkan sızıntılar ve birçok kaynağa göre LG'nin yeni üst seviye telefonunda V10'daki gibi çift ekran olmayacak. Yani bu olay V10'a özel diyebiliriz. G5'te ise 5.6 inç boyutunda 2K IPS LCD ekran bulunuyor olacak. İşlemci noktasında ısınma nedeniyle G4'te Snapdragon 810'u tercih etmeyen firma bu sefer Snapdragon 820'ye buyur edeek ve haliyle Adreno 530 grafik işlem birimine de sahip olacak.Bellek konusunda netlik hiç olmamasına rağmen 3GB RAM yerine V10'dan sonra G5'te de 4GB RAM kullanacağına da kesin diyebiliriz. Hani bir çılgınlık yapıp 5GB ile falan çıkacağını sanmıyorum. Bunun yanı sıra 32GB ve 64GB depolama seçeneklerini barındıracak olan cihaz ayrıca 21MP çözünürlüklü, lazer otofokus, OIS, çift led ve 4K desteği gibi G4'te bulunan özelliklerin de yazılımsal bazda geliştirilmiş bir kamera ile gelecek. Ön kamera noktasında 8MP ile devam edecek olan firma aynı zamanda iris tarama özelliği de getirebileceği konuşulanlar arasında.Hızlı şarj ve parmak izi okuyucu gibi özelliklerin de bulunacağı cihazda düşük bir ihtimal de olsa tasarımsal yenilik de gelebilir. Bunu da ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Son olarak da tanıtım tarihinden bahsedecek olursak LG G5'in artık %90 gibi yüksek bir ihtimalle Mobil Dünya Kongresi'nde yani Şubat 2016'nın sonlarında Barcelona'da tanıtılacağını söyleyebiliriz. (Ocak sonu olan CES'te büyük ihtimalle yine G Flex 3 gelecektir)

Bakalım bu belirtilen özellikler gibi mi yoksa daha farklı bir cihaz göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0