LG G5'in Tasarım Detayları Belli Oldu!

0
0
0
0
0
LG'nin 2016'da beklenen telefonu G5'e ait söylentilerden sonra şimdi tasarımı gören kişilerin aktardıklarına göre tasarımsal detayları da ortaya çıktı.
Bu yılın merakla beklenen telefonlarından biri olan LG G5 için şimdiye kadar birçok detay ortaya çıkmıştı. Sizlere daha çıkmamış üst seviye telefonlar için ortaya çıkan detayları topladığımız Efsane mi, Kestane mi? serimize de konu olan G5'in ortaya çıkan detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Ancak yazımızda da görebileceğiniz gibi şimdiye kadar parmak izi okuyucusu olacağu belli olan G5 dışında hiçbir detay bilinmiyordu.

Fakat bugün Cnet Kore'de ortaya çıkan detaya göre editör Matt Kim'e G5'in prototipini gören kişilerin görüşlerine dayanarak hazırladığı render görüntülerinden nasıl bir telefon göreceğimizi anlıyoruz.Evet, eminim siz de arka kapak tasarımı ya da metal gövde detayından önce bataryayı farkettiniz. Daha önce Apple'ın iPhone'u için buradan belirttiğimiz kızaklı kapak düşüncesi (Blackberry Priv'i unutmuyoruz elbet) gibi bir tasarıma sahip olan LG G5'in batarya haznesi arka kapağın çıkarılarak değil, alttan USB girişinin bulunacağı kapağın çıkarılmasıyla kızal şeklinde değiştirilebileceği öngörülmüş. Yani LG, metal gövde ile kullanıcılarının sevdiği çıkarılabilir batarya yapısı adına böyle bir inovatif bir değişiklik ile bataryayı değiştirilebilir yapacağa benziyor.Bunundışında ses açma kısma tuşlarının da yan tarafa geri geldiğini görebildiğimiz LG G5'in ön taraf görünüşü ise nedense bana HTC'yi anımsattı. Hatta bu tasarımdan sonra bana bunu LG G5 değil de HTC One M10 falan deselerdi daha inandırıcı olacaktı. Fakat Cnet Kore'nin ciddi iddialarına göre bu LG G5'in yeni hali. Farklı bir batarya değiştirme sistemi olsa da tasarımsal olarak ciddi bir değişikliğe gidecği anlaşılan G5'te ön kamera da yukarıda olduğu için V10'daki gibi çift ekran ve çift ön kamera gibi şeyler görmeyeceğimiz de belli oldu diyebiliriz.

Ancak her ne kadar sağlam iddialar olsa da biraz daha beklemekte fayda var. Ancak sizce LG G5'in tasarımı böyle olması durumunda LG daha iyi bir tasarım mı yoksa daha kötü bir tasarıma mı sahip olur diye size de soralım istedik;

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0