LG G5 Sahipleri VoLTE Özelliğiyle HD+ Kalitesinde Aramalar Yapabilecek

0
0
0
0
0
LG G5 için yayınlanan güncellemeyle birlikte VoLTE özelliği LG G5'e geldi. Artık LG G5 sahipleri VoLTE özelliğiyle diğer destekleyen cihazlarla HD kalitesinde sesli görüşme yapabilecek.
Modüler amiral gemisi akıllı telefonu LG G5 ile akıllı telefon pazarı için büyük bir risk alan LG cihaz üzerindeki yazılımsal geliştirmelerine devam ediyor. LG modüler yapısıyla dikkat çeken yeni amiral gemisi LG G5 için yayınladığı güncellemeyle birlikte telefona VoLTE (Voice over LTE) özelliğini dahil etti. Şirket daha önce yayınladığı güncellemelerde LG G4 ve LG V10'da da bu özelliğe yer vermişti.

Güncellemeyi yükleyen LG G5 sahipleri artık telefonlarında VoLTE özelliğini aktif ederek diğer VoLTE destekleyen ve aynı zamanla kendisiyle aynı operatörde olan akıllı telefonlarla 4G şebekesi üzerinden HD+ kalitesinde sesli görüşmeler yapabilecek. Aynı zamanda VoLTE özelliğiyle görüşme yapan kullanıcılar görüşme esnasında 4G şebekesi sayesinde çoğu bölgede daha kuvvetli sinyal alabilecek.Birçok üst düzey akıllı telefonda bulunan VoLTE özelliği aslında hayatımıza yeni girmiş bir teknoloji değil. Bu teknoloji bizden daha önce 4G desteğine kavuşan ülkelerde uzun süredir kullanılabiliyordu. Ülkemizde bu yıl kullanıma sunulan 4.5G teknolojisiyle birlikte artık biz de destekleyen cihazlarımızda (ve tabii ki destekleyen operatörlerde) VoLTE özelliğiyle HD+ kalitesinde sesli görüşmeler yapabileceğiz.

Eğer bir LG G5 kullanıcıysanız telefonunuzdaki güncellemeleri denetleyerek yayınlanan yeni güncellemeyi yükleyebilir ve VoLTE desteğine kavuşabilirsiniz. (Gerçi ülkemizdeki bazı operatörler henüz tam olarak VoLTE teknolojisini desteklemiyor olabilir.)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0