2015 Nexus'ta 3D Kamera Olabilir!

0
0
0
0
0
Google'ın her sene mobil cihaz üreten firmalara yaptırdığı Nexus cihazlarının son versiyonunda LG'nin yapacağı Nexus telefonda 3D kamera olabileceği ihtimali ortaya çıktı.
Google destekli ve saf Android arayüzüne sahip olan Nexus cihazlarını artık hepimiz yakından tanıyoruz. Her ne kadar Motorola'nın zamanında yaşadığı sıkıntılar nedeniyle ülkemiz pazarından çekilmesinin etkisi sonucu Nexus 6'yı Türkiye'de göremesek de LG'nin Nexus 4 ve Nexus 5 cihazlarını satın alabiliyorduk. Şimdi ise hem Huawei'ye hem de LG'ye iki farklı cihaz üretileceği konuşulan Google'ın LG tarafında üretilecek olan Nexus telefonunda 3D kamera söylentileri ortaya çıktı.

Aşağıda görmüş olduğunuz tasarım detayı arka kapağa ait ve iki boşluk bırakılması akla iki ihtimali getiriyor. Biri parmak izi okuyucusu olabileceği, diğeri ise çift kamera ile 3D çekim desteği. Parmak izi okuyucusunun kamera ile aynı boyutta olması ise saçma görüneceği için ihtimaller çift kamera yönünde. İkisinin de boyutlarının aynı olmasının bir diğer ihtimali ise One M8'deki gibi çift kamera ile derinlik algılama adına değil, 3D kamera olma ihtimalidi de ciddi derecede arttırıyor.LG'nin daha önce 3D kamera destekli telefonları olmuştu. LG Optimus 3D olarak geçen cihazdaki çift kamera ile 3D görüntüler çekebilir, aynı zamanda menünüzü 3D olarak ve gözlük gerektirmeksizin kullanabilmenize olanak tanıyordu. Yine bunun benzeri ve gelişmiş teknoloji ile karşımıza çıkacağı söylenilen telefonun ne gibi bir etkisi olur orası meçhul.

Yorum yerine sizlere sormuş olalım; Eğer LG ve Google yeni Nexus 5'te 3D kamera özelliğini bulundursa satın almak ister misiniz?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0