LG'den Yeni Teknoloji: Parmak İzi Sensörü Camın Altına Gizlendi!

0
0
0
0
0
Güney Koreli teknoloji devi LG, mobil cihazlar için yeni bir güvenlik teknolojisi geliştirdi. Parmak izi sensörü artık camın arkasında gizlenebilecek.
Üst sınıf mobil cihazların neredeyse hepsinde bulunan parmak izi sensörü giderek orta sınıf modellere de yayılmaya başladı. Önümüzdeki dönemde bu teknoloji neredeyse standart halini alacak. Bununla beraber, parmak izi sensörünün daha gelişmiş kullanım yolları da aranıyor. Bu alanda son hamle LG’den geldi. Güney Koreli şirket parmak izi sensörünü camın altına yerleştirecek yeni bir teknoloji geliştirdiğini duyurdu.

 LG Bir İlki Mi Başardı?

Androidheadlines sitesinin haberine göre, LG’nin yeni teknolojisinde klasik parmak izi sensörü sistemi olan, kapasitif tuşların altına sensörün yerleştirilmesi yöntemi kullanılmıyor. Bunun yerine, cihazın ön yüzünde ekran camının altına parmak izi okuyucu yerleştiriliyor. LG’nin çalışması bu konuda ilk değil. Geçtiğimiz Şubat ayında Fingerprint Cards ve TPK firmalarının ortak çalışmasında benzer bir teknoloji ortaya çıkarılmıştı. 

 Yeni Teknoloji Ne Zaman Sunulacak?

LG Innotek’in geliştirdiği yeni teknolojide, parmak izi sensörleri camın arka kısmına konumlandırılıyor. Sadece 0.3mm kalınlığa sahip sensör, cihazın boyutlarına etki etmeden işin kotarılmasına olanak sağlıyor. LG’ye göre parmak izi sensörünün görünür yerde olmaması olası tehditlere karşı daha fazla güvenlik sağlıyor. Yeni teknolojinin detayları ve ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında bir bilgi yok ancak şirketin yeni teknolojiyi öncelikle kendi cihazlarına entegre edeceği belirtiliyor. LG Innotek’in ortaya çıkarttığı sistemin lisansı ardından başka firmalara da satılabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0