• Anasayfa
  • Mobil
  • LG UX 4.0'ın 4 Yeni Özelliği Daha Ortaya Çıktı

LG UX 4.0'ın 4 Yeni Özelliği Daha Ortaya Çıktı

0
0
0
0
0
LG'nin yeni arayüzü LG UX 4.0'ın özelliklerinin anlatıldığı yeni bir video daha yayınlandı.
LG’nin yeni çıkartacağı telefonla birlikte gelecek olan arayüzü LG UX 4.0 ile ilgili yeni bir video daha geldi. Videoda 4 farklı yeni özellik birden tanıtılmış. Tasarım olarak çok farklı değişmeyen arayüze bir çok yeni özellik getirilmiş.

Bunlardan en önemli ikisini LG, Ringtone ID ve Quick Memo+ olarak tanıttı. Diğer ikisi ise Quick Shot ve Gesture Interval Shot. Şimdi sırayla bu özellikleri kısaca anlatalım

Ringtone ID:

Bu özellik sayesinde telefonunuz elinizde değilse bile kimin aradığını anlamanızı sağlayan LG, farklı bir yöntem kullanarak bu sistemi kurmuş. Favorilere eklediğiniz her kişi için farklı bir zil sesi atanıyor. Böylece kimin aradığını anlayabiliyoruz. Bu özellik aslında iPhone’larda ve diğer Android cihazlarda hali hazırda var olan bir özellik fakat LG, bu özelliğe farklı bir bakış açısı getirerek sesleri kendi atıyor.

Quick Memo+:

İnternette bir haber okurken ya da bir yemek tarifi alırken aradığımız bilgi uzun paragrafların içinde bir yerlerde olabiliyor ve ekran oldukça kalabalık oluyor. Bu sorunu çözmek isteyen LG, Quick Memo+ sayesinden aradığımız bilgiyi farklı bir sayfa da incelememizi ve kaydetmemize olanak sağlıyor.

Quick Shot:

Hepimizin bildiği gibi bazen fotoğraf çekmek çok zahmetli bir olay olabiliyor ve anlık gelişen olaylarda yeterince hızlı olamazsak anı kaçırabiliyoruz. Quick Shot sayesinde fotğraf çekme olayını bir kaç saniyeye indiren LG, kilit ekranında iken bile fotoğraf çekmemize izin veriyor. Telefon arkasındaki ses alçaltma tuşuna iki kere dokunduğumuzda direkt olarak fotoğrafımız çekiliyor. Kamera uygulamasını açmamıza bile gerek kalmadan fotoğraflarımızı kaydedebiliyoruz.Gesture Interval Shot:

Bu özelliği Türkçe’ye çevirecek olursak, jest ve mimiklerle selfie çekme özelliği diyebiliriz. Videoyu izleyerek daha iyi anlayabileceğiniz bu özellik sayesinde, ön kameraya el salladığımızda 4 farklı selfie çekebiliyoruz. Yani bir nevi seri çekime geçen ön kamera, bu çekimler arasında kısa bir bekleme süresi bırakmış. Böylece verdiğimiz pozu değiştirebiliyoruz.
Kaynak: AndroidCentral
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0