LG'nin Son Efsanesi V10 Türkiye'de!

0
0
0
0
0
LG'nin G4 ile yaptığı üst seviye telefon çıkışını V10 ile sürdürmüştü. Şimdi ise LG V10 için Türkiye lansmanı yaparak bu cihazı da ülkemize getiriyor.
LG firmasının ürünleri genellikle sadece güncelleme sorunu ile anılır. Şimdiye kadar G serisinde sadece G3'te fazlaca eleştiri alan firma G4 ile tekrar güzel bir çıkış yakalamış, ardından da V10'u patlatarak iki üst seviye cihazla piyasaya giriş yapmıştı. Hali hazırda ülkemizde satılan G4'ten sonra V10 için de lansman yapan LG Türkiye bu cihazını da ülke pazarına sokuyor.

Satış olarak Türkiye'den memnun olan firma G4'e göre oldukça benzer özelliklerinin yanı sıra ekstraları da bulunan V10 ile iyi bir satış başarısı bekliyor. En büyük farkı çift ekran olan V10'da bu ikinci ekran kısayol gibi kullanışlı deneyimler sunmakta. Ayrıca güç tüketimi oldukça düşük olan bu ekran cihaz bekleme modundayken de size tarih, saat, pil durumu ve hava durumu gibi detayları aktarabilmekte.Teknik detaylarını hatırlayacak olursak 5.7 inçlik 2K çözünürlüğüne sahip IPS LCD ekranının yanı sıra yukarıda belirttiğimiz gibi 2.1 inçlik 160 x 1040 piksel çözünürlüğünde ikinci ekranı da bulunuyor. Tıpkı G4'te olduğu gibi Qualcomm Snapdragon 808 ve Adreno 418'den gücünü alan cihazda 4GB RAM ve 64GB depolma gibi oldukça iyi detaylar bulunmakta. MicroSD kart desteği ile 200GB'a kadar da ekstra depolama alanı açabilen LG V10'da G4'teki 16MP çözünürlüğünde arka ve 5MP çift ön kamera bulunmakta. Yani arka kamerada G4 deneyimi sunabilen cihaz ön tarafta çift kamera sunduğu için G4'ten daha iyi performans sunuyor.Yine G3 ve G4'te gördüğümüz 3.000mAh bataryada ısrarcı olarak V10'a da bunu yerleştiren firma büyük ihtimalle batarya performans noktasında üzebilir. Ancak bunu çıkarılabilen arka kapak ve değiştirilebilir bir batarya olması sebebiyle yedek bir batarya ile de çözebilirsiniz. 8.6mm ile ince sayılabilecek cihaz 192gr ağırlığıyla da kabul edilebilir bir ölçüt sunuyor. 1 Nisan 2016'da geçeceğimiz 4.5G/LTE-A desteği de sunan V10 tam manasıyla alan kullanıcısını memnun edecek bir cihaz görünümünde. Ancak keşke şunun bataryasını biraz büyütselermiş demeden geçemiyor insan.Kameraya dönecek olursak ön tarafta çift ön kamera olmasından dolayı zaten G4'ten üstün olan V10, arka tarafta ortak kamera kullansa bile yazılımsal olarak G4'ten kat be kat iyi ekstraları var. Örnek vermek gerekirse sinemalarda kullanılan 21:9 ölçekli video kaydı, çektiğimiz videolarda en sıkıntılı taraf olan rüzgar sesini kesebilme gibi detaylar ile G4'ün önüne geçen cihazda kamera performans detayları olarak G4'ün tüm özelliklerine sahip.Son olarak "Yav bu iyiymiş de fiyatı da iyidir sanırım" diye düşünüyorsanız tabiki haklısınız. Şu anda 2.000TL civarlarındaki fiyata satın alınabilen LG G4 yerine LG V10 almak isterseniz elinizdeki paraya birkaç yüzlük daha eklemeniz gerekecek. Çünkü cihazın Türkiye'ye giriş fiyatı 2.700TL olarak belirlenmiş. Bundan sonrasında eğer LG telefon almak isteyenler bu detayı da göz önünde bulundurmalı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0