• Anasayfa
  • Mobil
  • LG ve ASUS, Apple'ı Bataryalı Kılıfından Dolayı Yerden Yere Vurdu!

LG ve ASUS, Apple'ı Bataryalı Kılıfından Dolayı Yerden Yere Vurdu!

0
0
0
0
0
LG ve ASUS, Apple'ı Bataryalı Kılıfından Dolayı Yerden Yere Vurdu!
Apple'ın yeni bataryalı kılıfını piyasaya sürmesinin ardından ASUS ve LG, bu olayı kullanarak anında Apple'ı yerden yere vurdular.
Akıllı telefon sektörünün en büyük markalarından birisi olan Apple, bundan birkaç gün önce piyasadaki tek telefon modeli olan iPhone'lar için orijinal bataryalı kılıf ürettiğini duyurmuştu. iPhone 6 ve iPhone 6S'e uyumlu olan bu bataryalı kılıflar ile birlikte iPhone'ların konuşma sürelerinin 25 saate, internet kullanımının 18 saate ve video oynatmasının 20 saate çıkacağını belirten Apple, bu açıklamalarının ve orijinal kılıfı 100$ gibi yüksek bir fiyata satmasının ardından, doğal olarak ASUS ve LG tarafından alay konusu oldu.

Ürettiği kaliteli, sağlam, kullanışlı ve uzun ömürlü Zenfone'ları ile piyasanın en güvenilir markalarından birisi olan ASUS, Zenfone Max'in batarya özelliklerinin bulunduğu bir görseli iPhone 6S + bataryalı kılıf özellikleri ile karşılaştırdığı bir görsel yayınladı. Zenfone Max 37 saat konuşma süresine, 20 saat internet kullanımına ve 22 saat video oynatım özelliğine sahip olmasından dolayı ek bataryalı olan iPhone'u net bir şekilde geride bırakmayı başarabiliyor. Yayınladığı görselin üzerine "Wıll I Buy the Extra Pack?" yani bir anlamda "bataryalı kılıfı almaya ihtiyacım var mı?" şeklinde yazı yazan ASUS, Apple'ı ve Apple kullanıcılarını kızdırmayı başardı.
 

Öte yandan dalga geçen telefon üreticilerinden diğeri olan LG, yeni tanıttığı V10'un görselini paylaştı ve Apple'ın bataryalı kılıfının arka kısmında bulunan çıkıntı ile dalga geçti. iPhone'a göre çok daha büyük bir batarya kapasiyesine ve hızlı şarj süresine sahip olan LG V10 "No bumps. Just goosebumps." ("Tümsek yok, sadece goosebumps var" goosebumps: tüylerin diken diken olması) yazılı bir fotoğraf ile paylaşıldı. Bu fotoğrafın bulunduğu tweete "Engebeli bir kullanım deneyimini yaşayacaklar için bir anlık sessizlik. Life's Good." yazan LG de iPhone kullanıcılarını ve Apple'ı kızdırmayı başardı.
 

Apple kullanıcılarının piyasanın en pahalı telefonlarından birisini satın almasından sonra üzerine 100$ daha vermesi ve parayı verdikten sonra bile olması gerekenden daha düşük pil seviyesine sahip olan bir cihazı kullanmaları gerçektende dalga geçilecek bir konu. Bu olayın yanı sıra telefonunun tasarımını öve öve bitiremeyen Apple, kendi piyasaya sürdüğü ilginç şekilli kılıfıyla "mükemmel" tasarımını yok etmiş durumda.

Kaynak: 9to5mac 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0