• Anasayfa
  • Mobil
  • Lider Puan Kaybediyor: Apple Watch - Android Wear Rekabetinde Son Durum!

Lider Puan Kaybediyor: Apple Watch - Android Wear Rekabetinde Son Durum!

0
0
0
0
0
Giderek yaygınlaşan akıllı saat pazarı, tıpkı akıllı telefon pazarında olduğu gibi iki devin mücadelesine sahne oluyor. Apple Watch ve Android Wear kapışmasında makas giderek daralıyor.
Akıllı telefon pazarında yaşanan Android - iOS çekişmesinin bir benzeri, akıllı saat pazarında da yaşanıyor. Bu alanda büyük bir pazar payına sahip olan Apple, Android Wear platformunun gelişmesiyle birlikte gerilemeye başladı. Yakın geleceğe yönelik tahminler Android Wear’ın açığı kapatacağı yönünde. Buna rağmen, Apple’ın pazarda hala büyük bir üstünlüğü bulunuyor.

 Android Wear Arayı Kapatıyor!

WatchOS işletim sisteminin geçtiğimiz yılın yaz dönemindeki yüzde 75’in üzerindeki payının bu yılın sonunda yüzde 49.4’e gerilemesi bekleniyor. IDC araştırma şirketinin sağladığı verilere göre, Android Wear ise payını yüzde 20’lerin üzerine çıkartacak. Aslında bu durumu çok da yadırgamamak gerekiyor çünkü akıllı telefon pazarından tanıdık olduğumuz sürece benzer bir süreç ile karşı karşıyayız. Yani, Android’in iOS’tan giderek pay alması gibi, Android Wear da watchOS’tan giderek pay alarak büyüyecek. Çünkü, Android Wear platformu birçok marka tarafından destekleniyor.

 Geleceğin Lideri Kim Olacak?

Android Wear’ın yükseliş ivmesine karşın Apple’ın 2020 yılına kadar liderliği bırakması beklenmiyor. 2020’de iki platformun oranlarınının yüzde 30 - 40 bandı arasında ve birbirine yakın olacağı beklentiler arasında. 2016 yılında 14 milyon adet Apple Watch satılması beklenirken 6.1 milyon adet Android Wear akıllı saat satılması bekleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0