• Anasayfa
  • Mobil
  • Alman Patentli 80 GB Hafızaya Sahip Akıllı Telefon: Linshof i8

Alman Patentli 80 GB Hafızaya Sahip Akıllı Telefon: Linshof i8

2
1
1
0
0
​Akıllı telefon dünyası ABD ve Asyalı ülkelerin himayesi altına girmiş durumda. Nokia’nın da Microsoft’un bünyesine geçmesiyle birlikte, Avrupa’da söz sahibi bir teknoloji firması kalmamış gibi duruyor. 
Akıllı telefon dünyası ABD ve Asyalı ülkelerin himayesi altına girmiş durumda. Nokia’nın da Microsoft’un bünyesine geçmesiyle birlikte, Avrupa’da söz sahibi bir teknoloji firması kalmamış gibi duruyor. Bu eksikliği doldurmak için Rusya ve Türkiye akıllı telefon üretimine başladı. Dünya genelinde tanınmış farklı platformlarda büyük markaları bulunan Almanya, akıllı telefon pazarına sistem özellikleri oldukça yüksek bir akıllı telefonla giriyor.
 
Merkezi Viyana’da bulunan fakat üretim tesisleri Hamburg’da buluna Linshof, dün yaptıkları açıklamada ilk akıllı telefonu Linshof i8’i tanıttı. Sekizgen kasa yapısıyla ilginç ama albenisi olan bir tasarımı olan cihazın asıl çekiciliği sistem özellikleri.


 
5 inç 1920 x 1080 piksel Super AMOLED ekran, 2,1GHz sekiz çekirdek çipset, 3 GB RAM, 13 MP f/1.8 diyafram aralıklı Sony kamera, 8 MP ön kamera, 3100mAh pille gelen cihaz, Android 5.0 Lollipop ve Linshof UI arayüzüne sahip. Gelişmiş soğutma sistemi ve ince alüminyum kasasıyla çıkacak olan cihaz, SanDisk tarafından üretilen 64 GB sıradan veri depolama hafızası ve 16 GB yüksek hızlı uygulama yükleme alanına sahip.Bu kadar üst düzey özelliklerden sonra cihazın gerçekten çok pahalı olacağını düşünmüştüm. Fakat 380$ etiket fiyatıyla çıkacak olması, beni biraz şaşırttı. Ayrıca cihazın 144 GB hafızalı bir versiyonunun da çıkacağı söyleniyor. Galiba gün geçtikçe akıllı telefon satın almak gittikçe zorlaşacak, sürekli üst düzey telefon piyasaya çıkınca insanın seçim yapması da zorlaşıyor. (anketteki 1300 TL, cihazın dolar karşılığı ve eklenecek vergiyle birlikte ortalama olarak söylenmiş bir rakam)

2
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
0
0