• Anasayfa
  • Mobil
  • Appstore Utancı: Filistinli Kızın Savaş Oyunu Kabul Edilmedi

Appstore Utancı: Filistinli Kızın Savaş Oyunu Kabul Edilmedi

3
0
0
0
0
Geliştiriciliğini Filistinli bir kişinin yaptığı Liyla and The Shadows of War isimli mobil oyun, Apple tarafından App Store’a kabul edilmedi.

Rasheed Abueideh, Filistinli bağımsız bir oyun geliştiricisi. Liyla and The Shadows of War isminde, Gazzeli bir kızın konu edindiği oyununu Google Play Store’a sorunsuz bir şekilde ekleyen Abueideh, App Store’a ekleme konusunda sıkıntı yaşadı. Oyunun gerekli şartları taşımadığı gerekçesiyle App Store’a eklenemeyeceğini belirten Apple, oyunun geliştiricisinden uygulamasını Haberler ve Referanslar kategorilerini örnek göstererek farklı bir kategoriye taşımasını istedi.

Bu durumdan oldukça rahatsız olan ve Apple’ın olayı politik düzeyde değerlendirdiğini söyleyen Abueideh’e başka bir Twitter kullanıcısı da destek verdi. İsrail Kahramanları olarak bilinen ve mantığıyla Angry Birds’ü andıran Israeli Heroes isimli oyunun App Store’dan onay aldığını söyleyen Twitter kullanıcısı, “İsrail füzesini oynamaya izin veren Apple, Gazzeli bir kızın konu edindiği oyunu kabul etmedi. Dalga mı geçiyorsun Apple?” diyerek tepkisini dile getirdi.Apple kullanıcılarının Apple’a tepki gösterdiği bu olaya Android kullanıcıları da oyunu 5 yıldız yağmuruna tutarak bir nevi Apple’a tepkilerini dile getirmiş oldu. Şu an için AppStore’da görünmeyen oyunun Google Play Store’daki indirme bağlantısına aşağıdan ulaşabilirsiniz.
 

  Liyla and The Shadows of War İndir
 

 
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0