Lumia 735 İncelemesi

4
2
1
0
0
Lumia 735 İncelemesi
Nokia'nın Letonya'da düzenlediği etkinlikle tanıttığı, selfie odaklı telefon olan Lumia 735, 
Nokia'nın Letonya'da düzenlediği etkinlikle tanıttığı, selfie odaklı telefon olan Lumia 735'i sizler için inceledim.
 

 EKRAN 

Ekran konusunda çok şey vaat etmeyen telefon, 4,7 '' boyutlu ve 1280 x 720 HD çözünürlükte bir ekrana sahip. Bu ekranı Corning® Gorilla® Cam 3 teknolojisi koruyor. Ayrıca Amoled olan ekranın piksel yoğunluğu 316 ppi. Bunlara bakarsak ekran, günümüzde Full HD ve Ultra HD çözünürlüklerin çıkmasına rağmen yeterli düzeyde ve tatmin edici. Ayrıca Amoled ekrana sahip olmasıda pil kullanımını düşürüyor.

 PERFORMANS

Snapdragon™ 400 dört çekirdekli 1,2 GHz işlemciye sahip ve bu işlemciye 1 GB ram eşlik ediyor. Bu ikili Android™ kullanıcıları için düşük kalabilir, ama Windows Phone'un %96'lık stabilitesi ve düşük ram kullanımı ile yeterli düzeyde performans veriyor. Bu performansı nerde göreceğiz diyenler olabilir, haklılar; çünkü Windows Phone’un mağazası daha tam gelişmiş değil.

 PİL

Pil konusunda 2200 mAh bataryaya sahip bu ortalama kullanımda 17 saat 3G de konuşma süresi sunuyor. Bu batarya Windows Phone'un stabilitesi ile birleşince uzun kullanım süreleri vadediyor.

Ekranın Amoled olmasıda bu konuda artı puan veriyor. Ayrıca 720P ekranda bu konudaki artılarından.

 KAMERA

Ön kamerasıyla dikkat çeken telefonun ana kamerası 6,7 MP ön kamerası 5 MP. Bu iki kameranın çözünürlüğü ve ön kamerası dünyanın en iyi ön kameralarından bir tanesi. Ana kamera ise ortalamanın altında bir çözünürlüğe sahip, ama 1080P resim ve video kaydıyla güzel işler çıkarıyor. Ayrıca arka kameraya 1 adet led flaş eşlik ediyor. 
4
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
2
1
0
0