• Anasayfa
  • Mobil
  • Marshall'dan Müzik Tutkunlarına Özel Efsane Telefon: London

Marshall'dan Müzik Tutkunlarına Özel Efsane Telefon: London

1
0
0
0
0
Bugüne kadar adını sanını duymadığımız pek çok markadan akıllı telefon ya da benzeri ürünlerle karşılaştık. Çoğu da ilgimizi çekti. Son zamanlarda ise moda, telefon piyasasıyla pek alakası olmayan firmaların, bu sektörün içine giriş yapması.

Bunun en son örneğini, birkaç gün önce Commodore'dan görmüştük. Şimdi ise benzer bir hamle, amfi dediğimiz zaman akıllara gelen ilk isim olan, sahneyi sahneye çeviren, efsane firma Marshall'dan geldi.Marshall, daha önce hiç adını duymadığımız, görmediğimiz akıllı telefon sektörüne, 'London (Londra)' adlı telefon ile giriş yaptı. Ön tarafında, yani ekran kısmında iki adet hoparlörün bulunduğu London, telefonlarda çok nadir gördüğümüz (hatta ben hiç görmedim) çift ses (audio) çıkışına da sahip. Ayrıca telefonun üst kısmında bulunan 'M' düğmesi, anında müziklerinize ulaşmanızı da sağlamakta. 

Telefonun en fazla hoşuma giden olayı ise yan kısmındaki ses kontrol tuşu. Aslında bu kısma tuş demek ne kadar doğrudun bilemiyorum, çünkü ses kısmını kontrol ettiğiniz yer, resmen Marshall'ın amfi tuşlarından(bak yine tuş dedim) fırlamış gibi. Marshall'ın uzmanlık alanı müzik olduğundan, telefonun donanımsal ve yazılımsal olarak barındırdığı ögelerin neredeyse hepsi müzik ve ses kalitesine odaklı.London'un özelliklerine gelecek olursak; Android işletim sistemine sahip olacak telefonda 4.7-inç, 720p bir ekran, 2GB RAM, 16GB sabit hafıza, 8MP arka kamera, 2,500mAh çıkartılabilir batarya ve microSD girişi gibi özellikler bulunmakta. Bir zamanlar Nokia'nın Nokia olduğu dönemlerde 5300 adlı telefonu vardı. Nedense Marshall'ın bu modeli, bana o telefonun çağımız teknolojisine uyarlanmış hali gibi geldi.Marshall'ın akıllı telefonu London'un fiyatı, 590 dolar olarak belirlenmiş durumda. Telefonun dağıtımı için söylenen gün ise 21 Ağustos.

Kaynak: TheVerge
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0