• Anasayfa
  • Mobil
  • Matematiği, Dövüş Sanatlarıyla Birleştirerek Daha Eğlenceli Hale Getiren Yerli Mobil Uygulama: Math-Fu

Matematiği, Dövüş Sanatlarıyla Birleştirerek Daha Eğlenceli Hale Getiren Yerli Mobil Uygulama: Math-Fu

0
0
0
0
0
Matematiği, Dövüş Sanatlarıyla Birleştirerek Daha Eğlenceli Hale Getiren Yerli Mobil Uygulama: Math-Fu
Yerli geliştirici ekip olan Jappetto, dövüş sanatları efektlerini matematikle birleştirerek eğlenceli bir mobil uygulama geliştirdi.
Hayatımız matematik üzerine kurulu olmasına rağmen iş derse gelince durumlar değişebiliyor. Ülkemizde en sevilmeyen derslerin belki de başında yer alan matematik, Türk geliştirici ekibin yaptığı bir mobil uygulamayla biraz daha eğlenceli hale getirilmiş.

Jappetto tarafından geliştirilen Math-Fu Sayıların Efendisi, dövüş sanatlarıyla matematiğin birleşmesiyle ortaya çıkan bulmaca oyunlarından bir tanesi. Diğer uygulamalara oranla telefonunuzda çok daha az yer kaplayan (5.9 MB) Math-Fu Sayıların Efendisi’nde ne reklam bulunuyor ne de oyun içi satın almalar. 

Kısıtlı süre içerisinde verilen hedeflere ulaşmaya çalışacağınız oyun, elbette sizi biraz zorlayacak. Beyaz kuşakla başlayacağınız oyunda her hedefi bitirdiğinizde farklı renklerdeki kuşaklar açılıyor ve bu kuşaklar, bir önceki bölüme göre daha zor oluyor. Zamana karşı yarıştığınız oyundaki dövüş efektleri, oyunu biraz daha eğlenceli hale getiriyor.
 

Oyuna başladığınızda size verilen süre 120 saniye. Her doğru cevapta otomatik olarak hanenize 3 saniye daha ekleniyor. Beyaz kuşakta yalnızca toplama, çıkarma ve 10'dan daha az sayılar karşınıza çıkacak. Diğer kuşaklara geçtiğinizde ise çarpma, bölme ve 99'a kadar olan sayıların yer aldığı sorularla karşılaşacaksınız. İsterseniz oyunu 'Maraton modu'nda oynayabilirsiniz. Bu modda da ilk olarak beyaz kuşakla başlangıç yapıyorsunuz ve 5'in katlarına ulaştığınızda sonraki kuşaklara geçiyorsunuz. Eğer 55'e ulaşabilirseniz siyah kuşağın sahibi olursunuz. 

Basit matematik bilgileriyle oynanıyor olsa da bu zamana kadar oyunda kimse siyah kuşak alamamış. Yalnızca bu bile oyunun daha bir hırsla oynanması için yeterli bir sebep. Êİndirme bağlantısına aşağıdan ulaşabilirsiniz.
 
  Math-Fu

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0