Meerkat Google Play'de Yayınlandı!

0
0
0
0
0
Mobik telefonlardan canlı yayın yapma özelliği olan iki büyük uygulama Periscope ve Meerkat gün geçtikçe daha fazla kitle tarafından kullanılmaya devam ederken Meerkat Android uygulamasını yayınlayarak bir adım öne geçti.
Mobil cihazlarda canlı yayın yapma merakının arttığı bu son zamanlarda Periscope ve Meerkat adlı iki uygulama milyonlarca kişi tarafından kullanılmaya başlandı. Fakat tam Periscope daha fazla ön plana çıktı derken Meerkat ciddi bir hamle yaparak Periscope'u geride bırakacak gibi duruyor.

Çünkü daha önce buradan sizlere aktardığımız Meerkat'ın Android beta test kullanıcı başvuruları ardından şu anda herkese açık bir beta süreci sonucunda Google Play Store'da Meerkat indirilmeye açıldı.Şu anda Beta test sürecinde olması nedeniyle iyi bir performans gösterme ihtimalinin çok az olduğunu belirtelim. Bazı sıkıntılar ve hatalar yaşamanız kuvvetle muhtemel.

Ama ben artık dayanamıyorum indirip denemek istiyorum diyenler de aşağıdaki bağlantıdan indirerek Meerkat'ı cihazlarında kullanabilirler.Kendim hemen indirip yaptığım testlerde ise uygulamanın gayet akıcı olduğunu gördüm. Ancak bazı sorunlarda yok değil. (Hatta 1 tane ve çok ciddi sorun bulunuyor)Yukarıdaki görsellerde gördüğünüz gibi girdiğim bir yayında hem görüntü hem de ses çok iyi seviyede. Fakat ben bir deneme yayını için kameramı açtığımda ise sağdaki görüntü ile karşı karşıya kaldım. LG G2 cihazımda "Acaba kameranın arkası mı lekelenmiş?" diye düşünerek silip tekrar kontrol ettiğimde de aynı sonuç yaşanmakta. Yani kamera optimizasyonu şu anda çok kötü. Fakat bazı diğer cihazlarda bu sorun olmayabilir. (Ama bende gördüğünüz gibi var)

Bu sorunların da ilerleyen dönemlerde düzeleceğini düşünmekteyim. Ama şimdilik sorunları olsa da Periscope'tan önce davranan Meerkat bunun ekmeğini güzelce yiyebilir. Ancak diğer bir yandan karşı hamle için kısa süre içerisinde Periscope'u da Android platformunda görebilme ihtimalimizin yükseldiğini düşünüyorum.
 
  Meerkat Canlı Yayın Uygulaması İndir


Kaynak: Meerkat
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0