• Anasayfa
  • Mobil
  • Meizu’ya Alibaba’dan 590 Milyon Dolarlık Yatırım

Meizu’ya Alibaba’dan 590 Milyon Dolarlık Yatırım

0
0
0
0
0
Meizu’ya Alibaba’dan 590 Milyon Dolarlık Yatırım
Mobil işletim sisteminde güç kaybeden Alibaba, Çin’in yükselen akıllı telefon üreticilerinden Meizu’nun azınlık hisselerini 590 milyon dolara satın alarak karşılıklı yarar sağlamak istiyor.
Mobil işletim sisteminde güç kaybeden Alibaba, Çin’in yükselen akıllı telefon üreticilerinden Meizu’nun azınlık hisselerini 590 milyon dolara satın alarak karşılıklı yarar sağlamak istiyor.

İki şirketten yapılan açıklamalarda Alibaba, faaliyet gösterdiği e-ticaret, mobil internet, mobil işletim sistemi ve veri analizi gibi alanlarda Meizu’yu destekleyecek ve akıllı telefon pazarının daha da gelişmesine yardımcı olacak. Alibaba’nın mobil işletim sistemi olan Yun OS destekli Meizu akıllı telefonları üretilerek, bu ürünler Alibaba’nın online perakende mağazalarında satışa sunulacak.Alibaba’nın Çince’de “bulut” anlamına gelen mobil işletim sistemi Yun OS, 2011 yılında piyasaya sunulmuş fakat istediği başarıyı elde edememişti. Şirket, Meizu ile 2014 yılında bir işbirliği yapmış ve Yun OS ile çalışan ilk Meizu MX4 modelini 295 dolardan piyasaya sürmüştü.

Çin pazarında Xiaomi, Apple ve Samsung gibi rakipleri karşısında pek fazla sesini duyuramayan Meizu, Alibaba’dan alacağı 590 milyon dolarlık destekle çok daha fazla kullanıcıya ulaşacaktır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0