• Anasayfa
  • Mobil
  • Meizu'dan Kavisli Ekrana Sahip Akıllı Telefon Geliyor!

Meizu'dan Kavisli Telefon: Galaxy S7 Edge'in Rakibi Yolda!

0
0
0
0
0
Fiyat performans ürünleriyle oldukça başarılı satışlar yakalayan Meizu, Galaxy S7 Edge benzeri kavisli ekrana sahip telefon üretiyor!
Fiyat performans ürünleriyle hem ülkemizde hem de dünyada oldukça tanınan Çinli akıllı telefon üreticisi Meizu, kavisli ekrana sahip yeni akıllı telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Samsung Galaxy S6 Edge cihazıyla birlikte başlayan kavisli ekranlı akıllı telefon dünyasına katılacak olan Meizu, Samsung'un "edge" ekranı olarak adlandırdığı kavisli ekranlı modeline Meizu Pro 6 Edge ya da Meizu Pro 7 ismini verecek.

Aslında Meizu uzun süredir ürettiği cihazlarının iPhone'a benzemesiyle sıkça gündeme geliyordu, anlaşılan Meizu söz konusu kavisli ekran olunca rotasını Samsung Galaxy ailesine çevirdi. Meizu'nun kavisli ekrana sahip modelinin görsellerine baktığımızda Meizu klasik tasarım anlayışını devam ettirerek ekranı kavisli hale getirmiş.Uzun süredir söylenti olarak dolaşan Meizu'nun kavisli ekranlı akıllı telefon çıkaracağı haberi bugün Meizu CEO'su Huang Zhang tarafından doğrulandı. Cihazın doğrulanmasıyla birlikte cihazın teknik özelliklerine ait bilgiler de dolaşmaya başladı. 2016 yılının son yarısında çıkacağı söylenen Meizu Pro 6 Edge ya da Meizu Pro 7 daha şimdiden ilgiyi üzerine toplayacak gibi görünüyor.
 

 Meizu Pro 6 Edge (Meizu Pro 7) Teknik Özellikleri

- Samsung Exynos 8890 İşlemci
- Android 6.0 Marshmallow İşletim Sistemi + Flyme OS 6
- Super AMOLED Ekran (5.5 inç olacağı tahmin ediliyor)
- 4GB RAM
- 32/64GB Dahili Depolama Kapasitesi
- USB Type-C DesteğiCihazın teknik özelliklerine baktığımızda cihazda Samsung'un üretimi olan bir işlemci ve ekran kullanılacak ki Edge ekranının ilk olarak Samsung'ta kullanıldığı konusuna değinme ihtiyacı duymuyoruz bile. Meizu'nun kavisli ekrana sahip yeni akıllı telefonunun yaklaşık 460$'dan raflardaki yerini alması bekleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0