Meizu MX4 Ubuntu Edition 18 Mayıs'ta Gelebilir

1
0
0
0
0
Çinli akıllı telefon üreticileri arasında ön plana çıkan firmalardan biri olan Meizu, ilk cihazını sunarak beğeni alan Ubuntu'ya destek olarak, MX4 Ubuntu Edition'ı sunmaya hazırlanıyor.
Çinli akıllı telefon şirketi Meizu, bu haberimizde de bahsetmiştik, yeni telefonları MX5 ve M1 Note 2 ile Haziran ayına damgasını vurmaya hazırlanıyor. Ancak Meuizu'nun tek hamlesi bu değil.

Şirket, son derece beğenilen, olumlu yorumlar alan telefonu MX4'ün Ubuntu versiyonunu sunacak. 

Mart ayında düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtımı yapılan MX4'ün, Ubuntu Edition ile sunulacağının kesinleştiğini size bu haberimizde de söylemiştik. Daha önce BQ Aquaris E4.5 Ubuntu Edition ile piyasaya resmi girişini yapan Ubuntu, böylece ikinci atağını da MX4 ile yapmaya hazırlanıyor.

Telefonun ne zaman geleceğinden bahsedecek olursak; Meizu tarafından henüz yapılan resmi bir açıklama bulunmamakta. Ancak şöyle bir faktör var; Meizu, 18 Mayıs'ta Hindistan'da ilk akıllı telefonunu sunarak, Hint pazarına girişini yapacak. Hangi telefonun sunulacağı henüz bildirilmemiş durumda. Fakat Hindistan'da bir Ubuntu Edition'lı Meizu telefon görmek, bizi pek şaşırtmayacaktır. Ubuntu dendiği zaman da MX4 direkt söz konusu olmakta.

       

MX4'ün özelliklerini tekrar hatırlatacak olursak;  5.3 inç büyüklüğünde Full HD IPS ekrana sahip olan telefonda sekiz çekirdekli MediaTek MT6595 işlemcisi ve 2GB RAM bulunuyor. 20.7 MP arka ve 2MP ön kameraya sahip cihazda Ubuntu versiyonu için 16GB depolama tercih edilmiş durumda.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0