• Anasayfa
  • Mobil
  • Ubuntu OS Kullanan Meizu MX4 Yarın Avrupa'da Satışa Çıkıyor

Ubuntu OS Kullanan Meizu MX4 Yarın Avrupa'da Satışa Çıkıyor

1
0
0
0
0
Ubuntu OS'un en iyi telefon kozu olan Meizu MX4 Ubuntu Edition, yarından itibaren Avrupa'da satışta olacak.
Ubuntu OS mobil işletim sistemi yavaş yavaş ayaklanmaya başlayan bir işletim sistemi olarak dikkat çekiyor. PC tarafında kullanıcılarının hatırı sayılır miktarı ve sevilmesi ile en çok tercih edilen Linux versiyonu olan Ubuntu, şansını mobil sektörde de arıyor.

Şu anda sınırlı pazarlarda kendini test eden Ubuntu'nun en ciddi hamlesi ise AnTuTu'da geçen senenin en iyi cihazı olarak gösterilen Meizu MX4 olmuştu. Meizu MX4 Ubuntu Edition olarak adlandırılan bu cihaz, adından da anlayabileceğiniz gibi Meizu MX4'te Android yerine Ubuntu işletim sistemini kullanan versiyonu olacak. Yarından itibaren Avrupa pazarındaki yerini alacak olan cihaz bu pazardan oldukça umutlu.300 Euro'luk fiyatıyla da Avrupa pazarında nitekim uygun bir fiyata çıkacak olan Meizu MX4 Ubuntu Edition sadece Meizu'nun kendi internet sitesinden satılacak.

Şöyle bir hatırlamak gerekirse Meizu MX4 Ubuntu Edition'da MediaTek MT6595 çipset, 5.36 inç FullHD ekran, 2GB RAM ve 16GB depolama kapasitesi bulunacak. 3100mAh bataryası, 20.7MP arka ve 2MP ön kamerası ile Ubuntu cihazlarının en yüksek modeli olan MX4 UE hakkında detayları buradan öğrenebilirsiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0